Gdańsk/Trójmiejski Punkt Taneczny: Anna Haracz i Anna Achimowicz „Strings & veins”

Zdjęcie: Gdańsk/Trójmiejski Punkt Taneczny: Anna Haracz i Anna Achimowicz „Strings & veins”

Fot. Michał Larry Ciechanowicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Trójmiejskiego Punktu Tanecznego Klub Żak zaprasza na pokaz spektaklu Strings & veins Anny Achimowicz i Anny Haracz. Spektakl przygotowały artystki, które na co dzień pracują w zupełnie różnych estetykach tanecznych i muzycznych. Anna Achimowicz, uprawiająca fizyczny taniec współczesny, inspirująca się muzyką i estetyką rockową oraz Anna Haracz – tancerka współczesna, improwizatorka, używająca również głosu, poruszająca się w regionach duchowości i poetyki, stworzą spektakl-zderzenie dwóch odmiennych, ale uzupełniających się światów. Wspólnie artystki zadadzą pytanie o to, co łączy struny i żyły, czyli co ze stylów muzycznych można zaaplikować do pracy choreograficznej.

Autorki o spektaklu:

zainspirowane szeroko pojęta muzyką rockową odnosimy się do dwóch skrajnych biegunów tej samej sztuki jaką jest muzyka gitarowa. Rock (strings) i poezja śpiewana (veins), zostaną połączone w jednym spektaklu. Ekspresyjny, skodyfikowany i skomponowany choreograficznie taniec współczesny zostanie połączony z kontemplacyjną improwizacją, tworzoną „tu i teraz”. A ciało potraktowane zostanie nie tylko jako medium dla tańca, ale również stanie się instrumentem muzycznym. Gitara stanie się mobilnym rekwizytem, wokół którego zbudowana zostanie dramaturgia spektaklu. Przedstawienie stanowi ukłon w kierunku artystów, tworzących wielowymiarowe i ponadczasowe dzieła, takich, jak: PJ Harvey, Alice Cooper, Nick Cave, Laurie Anderson, Glen Hansard czy Jacques Brel.

***

BILETY

20 zł / 15 zł – Karta Do Kultury* / 10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy  / 5 zł – Karta Dużej Rodziny* / 3 zł – Karta Tancerza*

 
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close