Ludzie tańca

Anna Achimowicz

  • choreograf
  • tancerka
Zdjęcie: Anna Achimowicz

Anna Achimowicz

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Achimowicz −  tancerka i choreograf Compagnie Achimowicz, nauczyciel tańca,  trenerka GYROKINESIS®, fizjoterapeutka, terapeutka NCMT© (NeuroCraniale MobilisationsTechnik).

Pierwsze kroki taneczne stawiała w 1996 roku w studiu „Metro” Janusza Józefowicza, by później otworzyć się na inne formy ruchu i tańca. Pracowała m.in. z taki artystami jak: Ultima Vez Dancers, Ira Kodiche, Lee Saar, Georg Blaschke, Johannes Randolf, Jacek Łumiński, Wojciech Mochniej, Charlotta Ofverholm.

Absolwentka 2-letniego kursu instruktorskiego z tańca współczesnego organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie oraz kursu LMA® Laban Movement Analysis z Janet Kaylo. W latach 2004-2005 współpracowała z Fundacją Rozwoju Tańca (koordynacja internetowego projektu tańca PolemiQi.net, 2005 Warszawa) i Teatrem Tańca „Dystans” (obecnie: Mufmi Teatr Tańca), z którym zrealizowała spektakl Szafosza. W latach 2006-2007 studiowała również na IDA (Institute for Dance Arts) w Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu (Austria).

Od zezonu 2007/2008 uczestniczka programów edukacyjnych systemu GYROTONIC®, posiada certyfikat z GYROKINESIS®. Absolwentka fizjoterapii w Wyższej Szkole Mazowickiej w Warszawie oraz NCMT© w Linzu. Założycielka Centrum Medycyny i Fizjoterpaii Tańca. Członkini PTTS oraz IAMDS International Association for Dance Medicine and Science w USA.

Autorka następujących spektakli: Zaginiona…, Goya’s NightmareSmell me…primo, Nie oddychaj (2007), Cele (2005), Girls just wanna have some spine (2006), Urban Dance project (2012), L’architecture du corps, Le puissance d’Or, Le douleur exquisite, SISTARS.

Realizowała międzynarodowe projekty, m.in. Teatru Druga Strefa Tam gdzie kończy się moje ciało…oraz krokus i tanztheaterGlobal w ośrodku sztuk performatywnych Schloss Broellin (Niemcy). Uczestniczyła w wielu projektach związanych z tańcem i ruchem: wymianie polsko-niemieckiej Butoh body in Chlewiska, rezydencji artystów TRIATLON 2006 w Zagrzebiu, Live video z Gob Squad w Krakowie, produkcji The Love Piece w ramach TRIATLONu 2007, Urban Delights (Dock 11 w Berlinie), projekcie Chopin w plenerze  (Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania 2009, Arkady Kubickiego w Warszawie).

Od 2008 doskonali swój warsztat taneczny w technice modal underground pod opieką znanego w Polsce Thierry‘ego Vergera. Fundatorka i dyrektor artystyczny teatru tańca Cie Achimowicz (2012). Jest stałym gościnnym nauczycielem międzynarodowych warsztatów i festiwali tańca w Europie (Schloss Broellin, Wiedeń, Berlin, Wilno, Paryż, Sztokholm).

W latach 2009-2010 wyróżniona przez Certificate of Award Huebners Who is Who jako młody twórca kultury.

Autorka tekstów i artykułów na temat trenigu tanecznego, fizjoterapii i profilaktyki zdrowotnej w tańcu.

Współpracuje z Praxis Roemerstrasse Linz oraz czolowymi klinikami olimpijskimi, jest goscinnym wykladowca w WSEWS – Wyzsza Szkoła Edukacji w Sporcie (Warszawa).

Anna Achimowicz
Fot. z archiwum artystki.
Anna Achimowicz (z przodu). Fot.z archiwum artystki.
Fot. z archiwum artystki.
Fot. z archiwum artystki.
Fot. z archiwum artystki.
Rock 2. Z archiwum artystki.

powiązane

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close