Warszawa/Theatre Companie Achimowicz: Johannes Randolf i Anna Achimowicz „Body management” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Theatre Companie Achimowicz: Johannes Randolf i Anna Achimowicz „Body management”  – warsztaty

Fot. Maciej Rukasz/Centrum Kultury w Lublinie

Wersja do druku

Udostępnij

Theatre Companie Achimowicz i Centrum Medycyny Tańca zapraszają na warsztaty Body management, które wspólnie poprowadzą Johannes Randolf i Anna Achimowicz. Miejsce: sale Akademii Tańca Étoile, ul. Świętojerska 5/7, godz. 15.00-21.00. Cena: 450 PLN.

Ciało tancerza jest jego instrumentem, musi pozostawać w odpowiedniej harmonii i zdrowiu. Wymaga to wielu wysiłków i tzw. „body managementu”, a często ciało pozostawione jest samo sobie. Dzieje się tak z powodu różnych niedopatrzeń – mikrourazów i przeciążeń, krótkiego czasu odpoczynku, braku funduszy lub odpowiedniej opieki medycznej i fizjoterapeutycznej. W takich przypadkach ciało szuka sposobu ucieczki od bólu jednej części ciała, kosztem innej. Przestaje być w równowadze. Funkcjonowanie na zasadzie kompensacji pochłania sporo energii, by w końcu doprowadzić do załamania formy, a nawet poważnych urazów. Poznanie funkcjonalnych połączeń ciała umożliwia, przynajmniej częściowo, uniknąć takich sytuacji. Celem warsztatu Body management jest przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat połączeń funkcjonalnych w ciele, tak aby potrafili samodzielnie wykryć istniejącą już dysfunkcję.

Zgłoszenia: anna.achimowicz@gmail.com. Tel.: 501 797 491.

Miejsce gwarantuje wpłata na konto organizatora tytułem „Randolf + nazwisko i data”, CENTRUM MEDYCYNY TAŃCA, Bank Millenium 63 1160 2202 0000 0002 1812 9778. W zgłoszeniu Anna Achimowicz prosi o  wypełnienie danych: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, e-mail.

Johannes Randolf studiowal w Danceacademy Rotterdam. Master Trener Gyrokinesis® i Trener Gyrotonic®. Tańczyl w wielu międzynarodowych zespołach: toladá dance company (D) – Joseph Tmim, Cia. Vicente Saez (E) – Cie. Initiale (F) zanim stworzył własną grupę Cie. Novas. Spektakl Cie. Novas zajął pierwsze miejsce w Konkursie Prezentacji Form Tanecznych w Kaliszu (2001).

Jest fizjoterapeutą, terapeutą Cranio-Sacral, twórcą NCMT, nauczycielem tańca w wyższej szkole artystycznej w Linz (Anton Bruckner Privatuniversität). Był dyrektorem zespolu Post-graduate x.IDA oraz dyrektorem artystycznym centrum choreograficznego CCL °chroeographiccentrelinz. Był nauczycielem gościnnym na uniwesytetach i festiwalach tańca w Europie i Ameryce Północnej. Od 2009 roku współzalożyciel i dyrektor artystyczne zespolu Cie. Off Verticality, choreograf wielu spektakli, autor książki Erfolgreich Gesund oraz bloga Koerperfunktionalist. Współpracuje z Theatre Companie Achimowicz i Centrum Medycyny Tańca w Warszawie.

www.johannes-randolf.at   www.annaachimowicz.wix.com/ciea

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Warszawa: sale Akademii Tańca Étoile, ul. Świętojerska 5/7. Godz. 15.00-21.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close