Warszawa: Warsztaty „Body Management dla tancerzy”. Prowadzenie: Johannes Randolf, Anna Achimowicz (asystentka)

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty „Body Management dla tancerzy”. Prowadzenie: Johannes Randolf, Anna Achimowicz (asystentka)

Fot.materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Ciało tancerza jest jego instrumentem, musi więc pozostać w odpowiednim balansie i zdrowiu. Ten balans wymaga dużego nakładu „body managementu“, które często pozostawione jest samemu sobie. Z powodu wielu mikrourazów i przeciążeń, krótkiego czasu odpoczynku, braku funduszy i odpowiedniej opieki medyczno-fizjoterapeutycznej nad tancerzem, ciało jest zmuszone do szukania sposobu na kompensację. Szuka sposobu ucieczki od bólu danej części ciała, jednakże kosztem innej. Przez to ciało powoli zaczyna się poruszać w łańcuchach kompensacji, która jest coraz to bardziej skomplikowana i wymagająca od tancerza nadkładu energii oraz dużej jej straty, co kończy się załamaniem formy, następnie przychodzi poważniejszy uraz i dłuższa już wtedy przerwa w treningu. Ciało traci równowagę. Żeby uniknąć takiej sytuacji (przynajmniej częściowo), trzeba poznać funkcjonalne połączenia ciała, które każdy tancerz indywidualnie może wykorzystać dla siebie. Celem tego seminarium-warsztatu jest przekazanie tancerzom wiedzy i zrozumienia połączeń funkcjonalnych w ciele, oraz w połączeniu z prostymi ćwiczeniami i testami, łatwo ‚zdiagnozować‘ i wykryć już istniejącą kompensację dysfunkcji. W ten sposób uczestnicy mogą wziąć zasadniczą część „body managementu” w swoje własne ręce.

 

 

Prowadzenie: Johannes Randolf oraz Anna Achimowicz (asystentka)

 

Johannes Randolf (Austria): studiował w Danceacademy Rotterdam. Master Trener Gyrokinesis® i Trener Gyrotonic®. Tańczył w wielu miedzynarodowych toladá dance company (D) – Joseph Tmim, Cia. Vicente Saez (E) – Cie. Initiale (F) zanim stworzył swój zespól Cie. Novas –  którego spektakl zajął pierwsze miejsce w konkursie Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (2001). Fizjoterapeuta, Terapeuta Cranio-Sacral, twórca NCMT©, nauczyciel tańca na Uniwersytecie Anton Bruckner w Linz. Był dyrektorem zespołu Post-graduate x.IDA, oraz dyrektorem artystycznym centrum choreograficznego CCL °chroeographiccentrelinz. Nauczyciel gościnny na uniwersytetach i festiwalach taca w Europie i Ameryce Północnej. Od 2009 roku współzalożyciel i dyrektor artystyczny zespolu Cie. Off Verticality, choreograf wielu spektakli, autor książki

Erfolgreich Gesund.

www.johannes-randolf.at

 

Anna Achimowicz – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca, certyfikowana trenerka GYROKINESIS®, dyr. art. Theatre Companie Achimowicz, terapeuta NCMT(c) oraz fizjoterapeutka  Absolwentka 2-letniego kursu instruktorskiego z tańca współczesnegoorganizowanego przez Ministerstwo kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie oraz kursu LMA® Laban Movement Analysis z Janet Kaylo. W latach 2006-2007 studiowała również na IDA – Anton Bruckner University w Linz (Austria). Absolwentka 2011 Fizjoterapii na Wydziale Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Mazowieckiej w Warszawie. Oprócz tańca współczesnego i physical dance zajmuje się medycyną tańca.

W roku 2010 fundatorka SYNERGETIC, 2014 założycielka Centrum Medycyny Tańca CMT w ramach której reprezentuje technikę Gyrokinesis® w Warszawie oraz prowadzi działalność edukacyjną z zakresu tańca współczesnego, re-edukacji ciała i treningu personalnego. Fizjoterapeutycznie działa w Centrum Medycyny Tanca w Warszawie oraz Praxis Roemerstrasse w Linz. W tym samym roku otrzymala Certificate of Award, Huebners WHO is Who oraz wpis do Personenenzyklopaedien jako młody twórca a w rok 2012 wpis do Huebners WHO is Who European Women edition. Autorka tekstów i artykułów na temat trenigu tanecznego, fizjoterapii i profilaktyki zdrowotnej w tańcu. Członek międzynarodowego IADMS( International Association for Dance Medicine & Science) oraz PTTS.

www.achimowiczanna.wix.com/medycynatanca

 

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

Cena: 450 zł.

Zgłoszenia do 19 października na adres: anna.achimowicz@gmail.com

Organizator: Centrum Medycyny Tańca

 

 

W zgłoszeniu należy podać:

Imię i Nazwisko:

Adres korespondencyjny:

Telefon kontaktowy:

Email:

Po 19 października oraz w dniu warsztatów cena warsztatu wzrasta o 40 złotych.

Wpłata na konto gwarantuje miejsce na warsztacie.  Przelew należy kierować na konto w mailu zwrotnym tytułem

„Randolf +nazwisko i data”.

 

 

CMT Anna Achimowicz

Ul. Powazkowska 59E / 19

Warszawa, Polska

Tytułem „BodyManagement +nazwisko”

Bank Millenium

63 1160 2202 0000 0002 1812 9778

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close