Kraków/Hurtownia Ruchu: „TIME TO ROCK” – powrót do tanecznej formy z Anną Achimowicz

Zdjęcie: Kraków/Hurtownia Ruchu: „TIME TO ROCK” – powrót do tanecznej formy z Anną Achimowicz

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Studio Tańca Hurtownia Ruchu wraz z Anną Achimowicz zapraszają na warsztaty „TIME TO ROCK” – powrót do tanecznej formy. Warsztaty będą składały się z dwóch części: Constant Flow Contemporary Dance i GYROKINESIS®.

Plan warsztatów:

Sobota, 4 lipca

17.00-18.30 – GYROKINESIS®
18.45-20.15 – Constant Flow Contemporary Dance

Niedziela, 5 lipca

10.00-11.30 – GYROKINESIS®
11.45-13.15 – Constant Flow Contemporary Dance

O warsztatach:

Constant Flow Contemporary Dance

Lekcja zaczyna się dokładną rozgrzewką na podłodze – która pomoże nam wrócić do formy sprzed domowej kwarantanny – oraz krótkimi kombinacjami przygotowującymi wszystkie stawy do „akcji”. Podczas warsztatu będziemy pracować nad techniką tańca i jakością wykonania. Silne centrum ciała, poruszanie się nisko przy ziemi, jak w sztukach walki i technikach Flying Low, oraz shifting center to elementy kluczowe zarówno w tańcu, jak i w partnerowaniu. Constant Flow uczy napięcia mięśni, używania siły tylko tyle, ile jest potrzebne; charakteryzuje go delikatny i płynny, a zarazem silny i wyrazisty język ciała.

Podczas lekcji główny nacisk położony jest na zdrowy, organiczny ruch i przepływ, impulsację oraz spiralę. Eklektyczny styl Constant Flow Contemporary – stworzony przez Annę Achimowicz i Johannesa Randolfa z Austrii – pozwala tancerzom maksymalnie rozwinąć zakresy umiejętności fizycznych i techniki wyrazu. Nowością w warsztacie jest element Q&A, czyli czas indywidualnych pytań i wątpliwości tancerzy, na które Anna z przyjemnością odpowie.

Metoda Spiral Technique / GYROKINESIS®

Rewolucyjna metoda pracy z ciałem skierowana zarówno do tancerzy amatorów, jak i profesjonalistów. Trening oparty o spiralę i płynny ruch, skupiony jest na powiększaniu zakresów ruchu kręgosłupa i wszystkich stawów przy stabilnym centrum ciała. Pozwala delikatnie pracować nad stawami, uczy jak ergonomicznie korzystać z ciała w dalszym treningu tanecznym, przygotowując aparat ruchu poprzez minimalizację ryzyka urazu i przeciążeń. GYROKINESIS® integruje wzorce ruchowe, prawidłowy rytm oddechowy, pozwalając tancerzom wykonywać elementy techniczne przy zachowaniu indywidualnych możliwości fizjologicznych. Harmonijny system ćwiczeń GYROKINESIS® wspomaga również system odpornościowy, wzmacnia i rozciąga jednocześnie wszystkie grupy mięśniowe, pozwalając poruszać się z większą płynnością przy stabilnym centrum ciała.

Zapisy do 25 czerwca: studio@hurtowniaruchu.pl

Cena: 220 zł / 2 warsztaty 2 dni; 120 zł / 2 dni 1 warsztat lub 2 warsztaty 1 dzień

Opłata za warsztaty (przy zapisach) na konto:

Joanna Orłowska, 46 1140 2017 0000 4102 1212 6035

Prowadząca:

Anna Achimowicz (Polska/Austria/Szwecja) – dyrektor artystyczna Rock Dance Theatre i Theatre Companie Achimowicz. Choreografka, tancerka, pedagog, stylistka. Autorka spektakli, choreografii i ruchu scenicznego dla teatru, filmu, sceny muzycznej i modowej. Ma za sobą 15 lat pracy twórczej, ponad 40 projektów i produkcji autorskich oraz niezliczone współprace z artystami tańca, muzyki, fotografii czy mody.

Urodziła się w Warszawie, wychowała w San Diego, w stanie Kalifornia. Współpracowała z takimi artystami i zespołami, jak m.in.: Ultima Vez, Charlotta Öfverholm, W&M Physical Theatre, Thierry Verger, Johannes Randolf, Mark Baigent, Jarosław Cieślikowski, Magdalena Ciechowicz, Vivi Lundström. Obecnie, jako freelancerka pod własnym szyldem, pracuje w Europie pomiędzy Sztokholmem, Linz i Wrocławiem. Występuje na międzynarodowych scenach – głównie Austrii, Szwecji, Niemiec. Jest gościnnym pedagogiem na festiwalach w Wiedniu, Berlinie, Sztokholmie, Zagrzebiu, Paryżu i Wilnie.

Theatre Companie Achimowicz założyła w 2011 roku, a w sezonie 2016/2017 Rock Dance Theatre© – rockowy, hybrydowy kolektyw łączący muzyków rockowych i metalowych, wizualną modę, stylizację oraz choreografię. Autorka interaktywnego jam session DANCE ME_ROCK ME, gospodyni podcastu online Rock Dance Theatre LIVEStream meetings, gdzie zaprasza gości ze świata sceny, rocka i teatru tańca.

https://rockdancetheatre.wixsite.com/rockdancetheatre

rockdancetheatre@gmail.com

www.facebook.com/RockDanceTheatre

Kontakt:

Studio Tańca Hurtownia Ruchu

tel. 692 131 496

www.hurtowniaruchu.com

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Kraków: Studio Tańca Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close