Warszawa: Theatre Companie Achimowicz „Architecture du corps”

Zdjęcie: Warszawa: Theatre Companie Achimowicz „Architecture du corps”

Fot. HellMood Pictures

Wersja do druku

Udostępnij

Theatre Companie Achimowicz zaprasza  na wieczór Architecture du corps, podczas którego zaprezentowane zostaną dwa spektakle w choreografii Anny Achimowicz.  Architecture du corps jest spektaklem łączącym fascynację sztuką tańca, modą, architekturą i anatomią. Choreografka eksperymentuje ze zdarzeniem scenicznym, rzeczywistość spektaklu jest deformowana i na nowo interpretowana ruchem, dźwiękiem i kostiumem, z zastosowaniem koncepcji architektonicznych oraz geometrii ludzkiego ciała. Inspiracjami spektaklu były zarówno wschodnie krymsko-tatarsko-francuskie korzenie twórczyni, Anny Achimowicz, jak i współczesne społeczeństwo, w którym człowiek jako jednostka przechodzi transformację, podnosząc się każdorazowo po doświadczonej katastrofie. 

 

Tańczą:

Maria Nosal,  Natalia Zduńska, Anna Achimowicz (część I)

Anna Achimowicz i Bettina Schaeffer (cz.II)

 

 

Trailer

 

Bettina Schaeffer – niezależna tancerka, nauczycielka tańca, profesorka tańca klasycznego na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linz, jedna z nauczycielek Anny Achimowicz. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych w Wiedniu. Stypendystka School of American Ballet i School of David Howard. Była pierwsza solistka Państwowej Opery Wiedeńskiej, występowała także w Wiedeńskim Teatrze Tańca, w Operze Ludowej w Wiedniu , na Festspiele w Salzburgu, Bad Ischl, w Burgtheater oraz w przedstawieniach baletowych Don Kichote, Dziadek do orzechów, Giselle w Nowym Jorku. Współpracowała z Peterem Schnabel, Paulem Estabrook, Simonem Dow, Zvi Gotheiner, Elisabeth Corbett, Ivanen Wolfe, Frey Faust, Roberto Galvan.

 

Wieczór biletowany:
40 PLN caly, 20 PLN ulgowy
Obowiązują wcześniejsze rezerwacje mailowe lub teleforonicznie:
 
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa interaktywna Helmuta Dauchera Deforming History
 

Patronat honorowy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a (III piętro)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close