Warsztaty

Warszawa: Anna Achimowicz „Medycyna tańca – fizjoterapia w tańcu (poziom 1)” – szkolenie

Zdjęcie: Warszawa: Anna Achimowicz „Medycyna tańca – fizjoterapia w tańcu (poziom 1)” – szkolenie

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Medycyny Tańca zaprasza na kolejną edycję szkoleń Medycyna tańca – poziom 1. Szkolenie skierowane jest do tancerzy, choreografów, trenerów, fizjoterapeutów oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Zapisy trwają do 16 lutego 2015. Decyduje kolejność zgłoszeń. Cena: 950 PLN, studenci uczelni tanecznych, wychowania fizycznego i uczelni medycznych: 850 PLN, uczestnictwo w jednym dniu: 500 PLN.

Informacje i zapisy: Centrum Medycyny Tańca Polska, e-mail: polskietrmt@gmail.com oraz tel.: 501797 491.

Plan ramowy warsztatu:

Sobota, 15:00-21:00:

1. Co to jest Medycyna Tańca? Sztuka leczenia + 2 przypadki kliniczne.

2. Tancerz jako Atleta.

3. Anatomia i Biomechanika w tańcu i balecie.

4. Badanie palpacyjne speficzne dla grupy zawodowej tańca. Podstawy badania NCMT(c)/uraz mechaniczny a przeciążenie.

Niedziela, 9:00-16:00 (przerwa na luch 1h):

1. Biomechanika układu ruchu człowieka w profesjonalnej rozgrzewce lekcji tańca i treningu fitness.

2. Testy różnicujące dysfunkcje narządu ruchu. Jak zbadać tancerkę? (Video, analiza ruchu, techniki wspomagajace).

3. Podstawowe metody postępowania w stanach przeciazeniowych.

4. Profilaktyka urazów oraz metody wspomagające trening Gyrotonic(r), Gyrokinesis(r), trening stabilizacyjny.

5. Q&A, dyskusja/konsultacje indywidualnych przypadków.

W sumie: 12 godzin zegarowych

Miejsce gwarantuje wpłata na konto organizatora tytułem „Medycyna Tańca 21-22.02 + Nazwisko”, CENTRUM MEDYCYNY TAŃCA, Bank Millenium 63 1160 2202 0000 0002 1812 9778. W zgłoszeniu Anna Achimowicz prosi o  wypełnienie danych: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, e-mail.

Anna Marika Achimowicz: niezależna tancerka, choreografka, nauczycielka tańca, instruktorka GYROKINESIS®. Zalożycielka CMT w Warszawie, członkini IADMS, fizjoterapeutka, trenerka GYROKINESIS®, terapeutka NCMT©, wykładowczyni WSEWS w Warszawie, szkoleniowiec w tematyce fizjoterapii w tańcu, urazów i prewencji zdrowia tancerzy rożnych technik tańca. Współpracuje z międzynarodowymi ośrodkami: Rennbann Klinik w Basel, Praxis Roemerstrasse w Linz czy Karolinska Institutet w Sztokholmie. Metodą GYROKINESIS® zajmuje się od 2006 roku, pracując z Mastertrenerami Johannesem Randolfem, Elena Spaziani i samym twórcą metody Juliu Horvathem. Jest tancerką i choreografką Theatre Companie Achimowicz oraz pedagogiem tańca współczesnego.

powiązane

Ludzie

Anna Achimowicz

Anna Achimowicz

Centrum Medycyny Tańca zaprasza na kolejną edycję szkoleń Medycyna tańca – poziom 1. Szkolenie skierowane jest do tancerzy, choreografów, trenerów, fizjoterapeutów oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Zapisy trwają do 16 lutego 2015. Decyduje kolejność zgłoszeń. Cena: 950 PLN, studenci uczelni tanecznych, wychowania fizycznego i uczelni medycznych: 850 PLN, uczestnictwo w jednym dniu: 500 PLN. Informacje i zapisy: Centrum Medycyny Tańca Polska, e-mail: polskietrmt@gmail.com oraz tel.: 501797 491. Plan ramowy warsztatu: Sobota, 15:00-21:00: 1. Co to jest Medycyna Tańca? Sztuka leczenia + 2 przypadki kliniczne. 2. Tancerz jako Atleta. 3. Anatomia i Biomechanika w tańcu i balecie. 4. Badanie palpacyjne speficzne dla grupy zawodowej tańca. Podstawy badania NCMT(c)/uraz mechaniczny a przeciążenie. Niedziela, 9:00-16:00 (przerwa na luch 1h): 1. Biomechanika układu ruchu człowieka w profesjonalnej rozgrzewce lekcji tańca i treningu fitness. 2. Testy różnicujące dysfunkcje narządu ruchu. Jak zbadać tancerkę? (Video, analiza ruchu, techniki wspomagajace). 3. Podstawowe metody postępowania w stanach przeciazeniowych. 4. Profilaktyka urazów oraz metody wspomagające trening Gyrotonic(r), Gyrokinesis(r), trening stabilizacyjny. 5. Q&A, dyskusja/konsultacje indywidualnych przypadków. W sumie: 12 godzin zegarowych Miejsce gwarantuje wpłata na konto organizatora tytułem „Medycyna Tańca 21-22.02 + Nazwisko”, CENTRUM MEDYCYNY TAŃCA, Bank Millenium 63 1160 2202 0000 0002 1812 9778. W zgłoszeniu Anna Achimowicz prosi o  wypełnienie danych: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, e-mail. Anna Marika Achimowicz: niezależna tancerka, choreografka, nauczycielka tańca, instruktorka GYROKINESIS®. Zalożycielka CMT w Warszawie, członkini IADMS, fizjoterapeutka, trenerka GYROKINESIS®, terapeutka NCMT©, wykładowczyni WSEWS w Warszawie, szkoleniowiec w tematyce fizjoterapii w tańcu, urazów i prewencji zdrowia tancerzy rożnych technik tańca. Współpracuje z międzynarodowymi ośrodkami: Rennbann Klinik w Basel, Praxis Roemerstrasse w Linz czy Karolinska Institutet w Sztokholmie. Metodą GYROKINESIS® zajmuje się od 2006 roku, pracując z Mastertrenerami Johannesem Randolfem, Elena Spaziani i samym twórcą metody Juliu Horvathem. Jest tancerką i choreografką Theatre Companie Achimowicz oraz pedagogiem tańca współczesnego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close