Warszawa/Theatre Companie Achimowicz: Johannes Randolf i Anna Achimowicz „Body management: What the body does remember?” – warsztat

Zdjęcie: Warszawa/Theatre Companie Achimowicz: Johannes Randolf i Anna Achimowicz „Body management: What the body does remember?” – warsztat

Fot. Martyna Siążnik

Wersja do druku

Udostępnij

Theatre Companie Achimowicz i Centrum Medycyny Tańca zapraszają na warsztat praktyczno-teoretyczny Body management: What the body does remember?, który poprowadzi Anna Achimowicz.

Poziom: open.

Cena: 550 zł.

Zgłoszenia: polskietrmt@gmail.com.

Ciało tancerza jest jego instrumentem, musi pozostawać w odpowiedniej harmonii i zdrowiu. Wymaga to wielu wysiłków i tzw. „body managementu”, a często ciało pozostawione jest samo sobie. Dzieje się tak z powodu różnych niedopatrzeń – mikrourazów i przeciążeń, krótkiego czasu odpoczynku, braku funduszy lub odpowiedniej opieki medycznej i fizjoterapeutycznej. W takich przypadkach ciało szuka sposobu ucieczki od bólu jednej części ciała, kosztem innej. Przestaje być w równowadze. Funkcjonowanie na zasadzie kompensacji pochłania sporo energii, by w końcu doprowadzić do załamania formy, a nawet poważnych urazów. Poznanie funkcjonalnych połączeń ciała umożliwia, przynajmniej częściowo, uniknąć takich sytuacji. Celem warsztatu Body management jest przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat połączeń funkcjonalnych w ciele, tak aby potrafili samodzielnie wykryć istniejącą już dysfunkcję.

Wydarzenie wspiera Austriackie Forum Kultury i Centrum Medyczne Gamma.

Miejsce gwarantuje wpłata na konto organizatora tytułem „Randolf +nazwisko i data”, CENTRUM MEDYCYNY TAŃCA, Bank Millenium 63 1160 2202 0000 0002 1812 9778. W zgłoszeniu Anna Achimowicz prosi o  wypełnienie danych: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy, e-mail. Potwierdzenie wpłaty również należy wysłać mailem.

Anna Marika Achimowicz (Polska, Austria, Szwecja) – założycielka CMT w Warszawie, należy do IADMS. Jest fizjoterapeutką, trenerką GYROKINESIS(r), terapeutką NCMT(c) NeuroCraniale MobilisationsTechnik wg Johannesa Randolfa, wykłada na WSEWS w Warszawie. Prowadzi szkolenia z zakresu fizjoterapii w tańcu, urazów i prewencji zdrowia tancerzy różnych technik tańca. Współpracuje z międzynarodowymi ośrodkami, jak:  Rennbann Klinik w Bazylei, Praxis Roemerstrasse w Linz czy Karolinska Institutet w Sztokholmie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Warszawa: Siedziba Centrum Medycyny Tańca, Klinika SpOrtopedic, ul. Świętojerska 5/7. Warsztat: 13.00-18.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close