Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Da.TeDanza „Akari” – spektakl dla dzieci

Zdjęcie: Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Da.TeDanza „Akari” – spektakl dla dzieci

Fot. materiały prasowe.

Wersja do druku

Udostępnij

X Gdański Festiwal tańca zaprasza na pokaz spektaklu dla dzieci Akari w wykonaniu Da.TeDanza z Hiszpanii.

Tancerzom udaje się wyrazić przez ruch to wewnętrzne światło, które w każdym z nas świeci w specjalny, unikalny sposób.

Cope Alcoy, 28 maja 2017

 

choreografia: Omar Meza

wykonanie: Ines Garcia, David Barrera

tekst i reżyseria: Julia Ruiz Carazo

muzyka: Diego Neuman Galan

światła: J.C. Tamajon

kostiumy: Laura Leon

scenografia: Valentin Martinez

premiera: 21 stycznia 2017

Czas trwania: 45 mi.

Polska premiera

DA.TE DANZA zespół założony w 1999 roku w Granadzie, pod dyrekcją artystyczną Omara Mezy. Swoją pracę dedykuje dzieciom; przez spektakle i projekty skierowane do najmłodszych i ich rodzin z trudnych regionów świata. INAEM (Państwowy Instytut Sztuk Performatywnych i Muzyki) i Ministerstwo Kultury sprawują pieczę nad kompanią, której spektakle były prezentowane w całej Hiszpanii i 17 innych krajach, oraz zdobyły 12 nagród.

Omar Meza – choreograf doświadczony w wielu stylach i wykształcony w szkołach na całym świecie. W latach 90. przeniósł się do Hiszpanii, zakładając Hojarasca. Jego działalność, jako choreografa znacznie wpłynęła na rozwój tańca współczesnego w Hiszpanii. Dzięki wkładowi lokalnego rządu Andaluzji, Państwowemu Instytutowi Sztuk Performatywnych i Muzyki oraz teatrowi Alhambra z Granady w 1999 roku powstała kompania Da.TeDanza, którego został dyrektorem i choreografem. Zespół specjalizuje się w spektaklach dla najmłodszej widowni.

***

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycjca), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

Bilety:

3 zł –zniżka na KARTĘ TANCERZA

5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

10 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

***

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close