Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Lali Ayugadé Company „Kokoro”

Zdjęcie: Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Lali Ayugadé Company „Kokoro”

Fot. materiały prasowe

Wersja do druku

Udostępnij

X Gdański Festiwal Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Kokoro w wykonaniu Lali Ayugadé Company z Hiszpanii.

„Ayguadé pozwala tancerzom na oddech, zachowuje lekkość i charakter gry, pozostając jednocześnie wymagającym choreografem.” Alx Phillips, Dance, Made in Barcelona, 25 stycznia 2016

„Urodzić się, uczyć, kochać, nienawidzić, starzeć – ciągła transformacja ciała i duszy to inspiracja tej świetnej choreografii. Czwórka tancerzy pochodzących z różnych światów, od hip-hopu i cyrku do tańca współczesnego, z wielką siłą interpretuje malowniczy wszechświat Lali Ayguadé.” Marta Cervera, El Periodico, 28 września 2015

wykonanie: Anna Calsina Forrellad, Nicolas Ricchini, Sergi Parés, Diego Sinniger de Salas

Hiszpania

Czas trwania: 60 min., polska premiera

Lali Ayguadé uczęszczała do Instytutu Teatralnego w Barcelonie, oraz P.A.R.T.S. w Brukseli, gdzie studiowała repertuar Williama

Forshythe’a, Trishy Brown i Rosas. Jej solo Silence nadzorował Wim Vandekeybus, następnie stworzyła duet Zoom In z Radkiem Heweltem. Po szkole dołączyła do Publik Eye Company z Danii, a następnie została pełnoetatowym członkiem Akram Khan Company. Pracowała też z Roberto Olivanem, Marcosem Morau z La Veronal, Baro d Evel i Antonem Lachky. W 2010 została nominowana do tytułu Exceptional Dancer – nagrody krytyków w Londynie.

***

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycja), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

BILETY:

5 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

10 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

15 zł – ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

25 zł – zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

35 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

***

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close