Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Magdalena Reiter i Milan Tomášik „Solo for Two Voices”

Zdjęcie: Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Magdalena Reiter i Milan Tomášik „Solo for Two Voices”

Fot. Uros Abram

Wersja do druku

Udostępnij

X Gdański Festiwal Tańca otworzy spektakl Solo for Two Voices duetu Magdalena Reiter i Milan Tomášik. Będzie to polska premiera spektaklu.

Magdalena Reiter – doceniona na scenie europejskiej absolwentka gdańskiej OSB oraz PARTS. Aktualnie tworzy i pracuje w Ljubljanie, jest założycielem i artystycznym dyrektorem międzynarodowych warsztatów VIBRA. Współpracowała i tworzyła dla oper i teatrów dramatycznych, przez wiele lat była także członkiem teatru Dada von Bzdülöw.

Milan Tomášik studiował taniec w Bańskiej Bystrzycy, na Akademii Sztuk Performatywnych w Bratysławie i ukończył P.A.R.T.S w Brukseli. W 2004 roku otrzymał nagrodę miasta Prievidza (Słowacja) za prezentację tańca współczesnego w kraju i za granicą. Jego działalność dydaktyczna obejmuje prowadzenie zajęć Happy Feet dla profesjonalistów, festiwali i szkół tańca, a także warsztaty zatytułowane Playful Presence. Jest współzałożycielem i aktywnym członkiem Les SlovaKs. Wraz z nimi tworzył i koncertował w Europie, Afryce, Chinach, i Ameryce.

wykonanie: Magdalena Reiter, Milan Tomášik

dramaturgia: Anna Golob

muzyka: Nenad Sinkauz, Alen Sinkauz

kostiumy: Alan Hranitelj

premiera: 20 listopada 2017

czas trwania: 45 min.

***

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycjca), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

Bilety: 10-40 zł

10 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

15 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

20 zł – ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

30 zł – zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

40 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

***

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close