Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca/„Rezydencja/Premiera 2018”: B. Kondracki, S. Haruna-Kondracka, A. Wojciechowska „Poniżej poziomu morza”

Zdjęcie: Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca/„Rezydencja/Premiera 2018”: B. Kondracki, S. Haruna-Kondracka, A. Wojciechowska „Poniżej poziomu morza”

Fot. materiały prasowe.

Wersja do druku

Udostępnij

Klub Żak w Gdańsku zaprasza na premierowy spektakl Poniżej poziomu morza Bartosza Kondrackiego, Sayaki Haruny-Kondrackiej i Agnieszki Wojciechowskiej, zrealizowany w ramach konkursu Rezydencja/Premiera 2018 X Gdańskiego Festiwalu Tańca.

O spektaklu:

Depresja „…jest jak ciemna mgła pełzająca w zakamarkach pokoju, zawsze obecna, zawsze gotowa napłynąć i podnieść się, by Cię pochłonąć. To najczarniejsza ciemność, to pustka, to brak znaczenia i całkowita wewnętrzna rozpacz. Inni mogą myśleć, że szczęściarz z ciebie, ale Ty wiesz, że to zwykłe oszustwo…”.

choreografia i wykonanie: Bartosz Kondracki, Saruna Hayaka-Kondracka, Agnieszka Wojciechowska

czas trwania: 45 min.

Premiera: realizacja w ramach XGdańskiego Festiwalu Tańca/ projekt Rezydencja/Premiera

Bartosz Kondracki – od 2009 roku tancerz baletu Opery Bałtyckiej. Pierwsze kroki taneczne stawiał w zespole Teatrze Tańca Caro Dance w Siedlcach,  ukończył Wyższą Szkołę Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec oraz tańczył w Kieleckim Teatrze Tańca. Zdobył liczne tytuły i nagrody krajowych i międzynarodowych konkursach. Występował w choreografiach Izadory Weiss, Wojciecha Misiury, Emila Wesołowskiego, Eugenia Scigliano, Jiříego Kyliána, Patricka Delcroix, Giorgia Madia i Françoisa Mauduita. W 2010 wraz z Agnieszką Artych zrealizował autorski spektakl Ad Infinitum.

Sayaka Haruna-Kondracka przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Była laureatką krajowych konkursów baletowych. Zaczęła studia w Codarts, gdzie w ciągu jednego sezonu artystycznego współpracowała z Introdans, Dance Works Rotterdam oraz innymi zespołami tanecznymi. Przed przyjazdem do Polski spędziła rok w Cinevox junior company w Szwajcarii. Od 2012 roku tańczy w balecie Opery Bałtyckiej.

Agnieszka Wojciechowska – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i studentka Rotterdam Dans Academie CODARTS. Od 2008 roku tancerka baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie tańczyła, często jako solistka, w choreografiach Izadory Weiss, Jansa Henninga Paara, Wojciecha Misiury, Emila Wesołowskiego,  Eugenio Scigliano, Jiříego Kyliána, Patricka Delacroix, Giorgia Madia i Françoisa Mauduit. Od 2010 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego oraz lekcje tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych.

***

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycjca), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

BILETY:

5 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

10 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

15 zł – ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

25 zł – zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

35 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

***

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close