Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Susanna Leinonen Company „Dreams of Replay”

Zdjęcie: Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Susanna Leinonen Company „Dreams of Replay”

Fot. materiały prasowe.

Wersja do druku

Udostępnij

X Gdański Festiwal Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Dreams of Replay w wykonaniu Susanna Leinonen Company z Finlandii.

Każdy ruch, od czubków palców po detale pozycji został przemyślany i wypracowany. Piątka artystów tworzy wirtuozerski skład, w którym każdy tancerz jest jednocześnie skupiony i daje miejsce innym. Charakterystyczny dla Leinonen styl bazujący na balecie, żyje w ich tańcu, jednocześnie kontrolowany i pełen energii. A. Alku, Demokraatti, 11 września 2017

Chociaż raz mogę powiedzieć: niczego nie zmieniajcie. Broni się nawet przezabawny pojedynek z pozytywkami. Absurdy podświadomości stawiają wyzwanie codzienności. (…) Nie cierpię przyznawać gwiazdek spektaklom, ale ten dostałby wszystkie pięć. J. Tossavainen, Helsingin Sanomat, 7 września 2017

choreografia: Susanna Leinonen

wykonanie: Tiia Huuskonen, Sara Kovamäki, Liisa Pietikäinen, Elisa Tuovila, Erika Vilander

kostiumy: Erika Turunen, Susanna Leinonen

światła i dźwięk:  Kasperi Laine

premiera: 6 sierpnia 2017

czas trwania: 60 min.

Polska premiera

 

Susanna Leinonen Company została założona w 2001 roku, a od 2008 otrzymuje stałe granty. Tworzone bezkompromisowo spektakle składają się ze specjalnie komponowanej muzyki i charakterystycznego dla grupy języka ruchu, który potrafi wyjaśnić złożoność świata w całej jego subtelności. Uczucie spokoju przynoszą wycyzelowane i ambitne choreografie, a bezprecedensowy świat dźwięków pozwala widzom doświadczyć sztuki w niczym nieskrępowany sposób.

Susanna Leinonen zajęła miejsce wśród najlepszych finlandzkich artystów, gdy w 2000 roku pokazała swoją pierwszą choreografię No One, Just Your Friend. Ukończyła  Wydział Tańca Fińskiej Akademii Teatralnej, a juz cztery lata później zdobyła w Helsinkach nagrody w dziedzinie kultury, m.in. Spektakl Roku. Jest dwukrotną stypendystką pięcioletnich grantów artystycznych, a jej choreografie były wystawiane w ponad dwudziestu krajach.

***

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycjca), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

Bilety: 10-40 zł

10 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

15 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

20 zł – ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

30 zł – zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

40 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

***

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close