Gdańsk/ X Gdański Festiwal Tańca/Trójmiejski Punkt Taneczny: Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna „Konstelacje”

Zdjęcie: Gdańsk/ X Gdański Festiwal Tańca/Trójmiejski Punkt Taneczny: Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna „Konstelacje”

Konstelacje, fot. Zofia Bobrowicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach  X Gdańskiego Festiwalu Tańca i Trójmiejskiego Punktu Tanecznego Klub Żak zaprasza na spektakl Konstelacje w choreografii i wykonaniu Dany Chmielewskiej, Agaty Gregorkiewicz i Aleksandry Koniecznej, do muzyki Mateusza Gierca.

Konstelacje to kosmiczna wariacja na temat układów i współzależności sił, ciał, idei i relacji. To badanie wzajemnego oddziaływania mikro i makrokosmosów: jednostki i grupy, względności pojęć oraz dwoistości definicji i struktur, które mogą być rozumiane jako pomocne bądź ograniczające. Ruch jest zarówno nośnikiem jak i spoiwem tych układów, pozwalając na płynne przechodzenie z jednego w drugie, zmian, ale też chwilową stałość.

Choreografia i wykonanie: Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna

Konsultacja choreograficzna: Diego Sinniger de Salas

Muzyka: Rafał Hęćko

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

Czas trwania: 40 min.

Dana Chmielewska
Tancerka, choreografka, performerka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Kursu Choreografii Eksperymentalnej przy Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz Alternatywnej Akademii Tańca Starego Browaru w Poznaniu. Jedna druga performerskiego super-duo Poly&Ester. Uczestniczka projektów artystycznych w kraju i za granicą. Działa na pograniczu choreografii, performansu i sztuk wizualnych, zajmuje się również ilustracją.

Aleksandra Konieczna
Tancerka i instruktorka tańca współczesnego, jazzu, modern jazzu, tańców latynoamerykańskich oraz szeroko pojętej pracy z ciałem. W latach 2009-2013 współpracowała z francuskimi choreografami i uczestniczyła w licznych projektach tanecznych. Jest aktywna na trójmiejskiej scenie tanecznej, organizuje i współorganizuje warsztaty z choreografii oraz kontaktu i improwizacji nie tylko dla tancerzy, ale także dla aktorów, seniorów, mam z dziećmi.

Agata Gregorkiewicz
Tancerka i nauczycielka tańca, absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku Tańiec i Sztuki Choreograficzne. Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. Uczestniczka kursu choreografii eksperymentalnej w warszawskim Centrum w Ruchu. Autorka inicjatywy Rusz Duszę, w ramach której prowadzi zajęcia taneczne. Pracuje z rożnymi grupami wiekowymi: z dziećmi, młodzieżą̨, dorosłymi i seniorami, z osobami z niepełnosprawnościami.

Bilety:
20 zł / 15 zł – Karta Do Kultury*

10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

5 zł – Karta Dużej Rodziny*

3 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub 1 kartę)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Gdańsk: Klub ŻAK, aleja Grunwaldzka 195/197

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close