Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

Zdjęcie: Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

Fot. materiały prasowe.

Wersja do druku

Udostępnij

X Gdański Festiwal Tańca zaprasza na spektakl Wojciecha Mochnieja We_selle.Punktem wyjścia spektaklu jest wesele jako ceremonia, która w sposób szczególny pokazuje przekrój społeczny i osobowościowy weselników. Wesele to zabawa, czas podpatrywania i tym samym kreowania siebie. Inspiracją jest także dramat Stanisława Wyspiańskiego oraz kolejne jego interpretacje. Mochniej w swoim autorskim spektaklu będzie poszukiwał platformy pomiędzy dramatem, jego interpretacjami a swoimi doświadczeniami. Istotne dla twórcy motywy, symbole i postaci/ charaktery zostaną osadzone w nowej rzeczywistości, która zostanie zbudowana na filarach doświadczenia życia na emigracji i patrzenia z dystansu na nasze silnie zakorzenione narodowe cechy wpływające także na kondycję społeczeństwa polskiego współcześnie.

choreografia: Wojciech Mochniej

wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Kubalska, Monika Witkowska , Daniela Komędera, Wojciech Mochniej, Wojciech Kaproń, Tomasz Ciesielski, Paweł Urbanowicz, Odessa Johntson

dyrektor prób: Melissa Monteros

dramaturgia: Łukasz Wojtysko

muzyka: Wojciech Frycz

współpraca: Aleksandra Machnik

premiera: 2 lutego2018

czas trwania: 60 min.

Wojciech Mochniej – tancerz, choreograf, pedagog. W latach 1991-1994 był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. Wspólnie z Melissą Monteros założył Gdański Teatr Tańca oraz Gdańską Szkołę Tańca Współczesnego (1994-2001). W 2002 roku GTT zmienił nazwę na W&M Physical Theatre. Pracując nieprzerwanie (przez ponad dwadzieścia lat) zespół występował w min. w Austrii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce oraz Kanadzie, gdzie teraz mieści się jego siedziba. Otrzymał nagrody miasta Gdańska i miasta Lublina za zasługi dla tańca współczesnego w Polsce. Jako profesjonalny artysta tańca z międzynarodowym doświadczeniem, działający na scenie kanadyjskiej i europejskiej, przyczynia się do poszerzania perspektywy swoich studentów w zakresie tańca współczesnego.

***

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycjca), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

Bilety: 10-40 zł

10 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

15 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

20 zł – ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

30 zł – zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

40 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

***

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close