Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Kon Temporary Project „KaruzeJa”

Zdjęcie: Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Kon Temporary Project „KaruzeJa”

Wersja do druku

Udostępnij

XI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na premierowe przedstawienie przygotowane przez tancerzy Opery Bałtyckiej: Bartosza Kondrackiego, Sayakę Harunę-Kondracką, Agnieszkę Wojciechowską, Mariannę Młynarską, Roberto Tallarigo, Michała Zelenta.

wykonanie: Bartek Kondracki, Sayaka Haruna-Kondracka, Agnieszka Wojciechowska, Marianna Młynarska, Roberto Tallarigo, Michał Zelent

opieka artystyczna: Patricia Apergi

czas trwania: 40 min

Sayaka Haruna-Kondracka przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Była laureatką krajowych konkursów baletowych. Zaczęła studia w Codarts, gdzie w ciągu sezonu współpracowała z Introdans, Dance Works Rotterdam oraz innymi zespołami tanecznymi. Przed przyjazdem do Polski spędziła rok w Cinevox Junior Company w Szwajcarii. Od 2012 roku tańczy w Balecie Opery Bałtyckiej (wcześniej w Bałtyckim Teatrze Tańca, grała między innymi rolę Puka w Śnie Nocy Letniej).

Marianna Młynarska ukończyła szkołę baletową w Łodzi, występowała również na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi, ukończyła Peridance Summer School w Nowym Jorku. Od 2016 roku tańczy w Operze Bałtyckiej.

Agnieszka Wojciechowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i studentką Rotterdam Dans Academie CODARTS. Od 2008 roku tancerka baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie tańczyła, często jako solistka, w choreografiach Izadory Weiss (np. Śmierć w Śmierci i Dziewczynie), Hansa Henninga Paara, Wojciecha Misiuro, Emila Wesołowskiego,  Eugenio Scigliano, Jiříego Kyliána, Patricka Delacroix, Giorgio Madii i Francisa Mauduita. Od 2010 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego oraz lekcje tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych.

Bartosz Kondracki od 2009 roku jest tancerzem baletu Opery Bałtyckiej, wcześniej Bałtyckiego Teatru Tańca. Pierwsze kroki taneczne stawiał w zespole tańca nowoczesnego Caro Dance w Siedlcach. Ukończył Wyższą Szkołę Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec, a później tańczył w Kieleckim Teatrze Tańca. Zdobył liczne tytuły i nagrody krajowych i międzynarodowych konkursach. Występował w spektaklach Izadory Weiss, Wojciecha Misiuro, Emila Wesołowskiego, Eugenio Scigliano, Jiříego Kyliána, Patricka Delcroix, Giorgio Madii i Francisa Mauduita. W 2010 roku rozpoczął twórczość choreograficzną spektaklem Ad Infinitum.

Roberto Tallarigo znany ze sceny Opery Bałtyckiej, chociażby roli Tezeusza w Śnie Nocy Letniej w choreografii Izadory Weiss. Jest absolwentem Rotterdam Dans Academie CODARTS. Przed rozpoczęciem pracy w Trójmieście tańczył w Staatstheater w Kassel, eVolution Dance Theatre, i Balletto di Calabria.

Michał Zelent jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu i finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego w Gdańsku w 2013 roku. Jako uczeń występował w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a od 2016 roku związany jest z Operą Bałtycką.

***

Bilety:

20 zł

15 zł – Karta Do Kultury*

10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

8 zł – Karta Dużej Rodziny*

5 zł – Karta Tancerza*

 
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz. 16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Bilety bez zniżek można kupić w sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie są przyjmowane rezerwacje na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close