Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Opinion Public „Post Anima”

Zdjęcie: Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Opinion Public „Post Anima”

XI Gdański Festiwal Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

XI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na spektakl Post Anima belgijskiej grupy Opinion Public, w choreografii Etienne’a Bécharda.

O spektaklu:

„Post Anima” to filozoficzno-estetyczne doświadczenie, mocne wizualnie i imponujące cielesnością, pozostające jednocześnie głęboko ludzkim. Taniec jest bardzo wyrafinowany, choreografia wymaga nie tylko sprawności fizycznej berneńskich tancerzy, ale również precyzji w najdrobniejszych szczegółach.

Anja K. Arend, Tanznetz.de

choreografia: Etienne Béchard

wykonanie: Etienne Béchard, Johanna Clapson, Sidonie Fossé, Victor Launay, Arthur Louarti

światła, video art: Denis Waldvogel

kostiumy: Emma Paris

premiera: 2014, Belgia

czas trwania: 60 min

Opinion Public tworzy piątka tancerzy wywodzących się z Baletu Béjarta. Tematy, które podejmują w swoich choreografiach dotyczą społeczeństwa i roli człowieka w różnych aspektach jego życia i sytuacjach społecznych. Pragną stale rozwijać się zarówno na poziomie artystycznym, jak i ludzkim, dlatego inspirują się wydarzeniami i okolicznościami i nigdy nie chcą obstawać przy jednym punkcie widzenia.

Etienne Béchard

W 2006 roku dołączył do Béjart Ballet Lausanne, gdzie współtworzył główne role. W 2009 roku pracował z Joostem Vrouenraetsem nad Ex Orbis, jednocześnie podejmując pracę nad własnym duetem. W 2010 roku założył Opinion Public. W 2016 roku dostał zaproszenie z Opéra National du Rhin, gdzie tworzył choreografie dla zespołu trzydziestu tancerzy.

***

Bilety:

20 zł

15 zł – Karta Do Kultury*

10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

8 zł – Karta Dużej Rodziny*

5 zł – Karta Tancerza*

 
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz. 16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Bilety bez zniżek można kupić w sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie są przyjmowane rezerwacje na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub ŻAK, aleja Grunwaldzka 195/197

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close