Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Pink Mama Theatre „Fashion”

Zdjęcie: Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Pink Mama Theatre „Fashion”

Pink Mama Theatre "Fashion", fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

XI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na spektakl Fashion Pink Mama Theatre, w choreografii Sławka Bendrata i dramaturgii Dominika Krawieckiego.

O spektaklu:

Clothes make the man – moda, podobnie jak religia i sztuka towarzyszy ludzkości od zawsze i spełnia w życiu jednostki, jak i zbiorowości rozmaite cele. Od celu praktycznego, przez cel obyczajowy (etyczny), cel ozdobny, cel seksualny, aż do celu reprezentacyjnego. Spektakl teatru tańca Pink Mama Theatre Fashion jest próbą analizy wszystkich tych aspektów mody jako kultury i zestawienia jej z nagością jako czystą naturą. Nagością, która od zawsze traktowana jest jako grzeszna i uznawana przez wielu za temat tabu, a jej odwieczne zakrywanie stało się obsesją i jest darzone szczególnym kultem. Dychotomia kultury i natury jest dla twórców Fashion również pretekstem do rozmowy o machinie, jaką stał się przemysł modowy.

koncept, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki

choreografia: Sławek Bendrat

dramaturgia: Dominik Krawiecki

wykonanie: Mark Christoph Klee, Dominik Krawiecki, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek

muzyka: Valentin Markus Oppermann

wideo: Patrycja Planik

koprodukcja: Dampfzentrale Bern

premiera: 18 stycznia 2019/20 stycznia 2019, Szwajcaria

czas trwania: 110 min

Spektakl dla osób pełnoletnich

Pink Mama Theatre jest niezależnym, autorskim teatrem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego. Ich wspólne teatralne poszukiwaniaw obszarze queer rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier, zrealizowanym w Luzerner Theater w 2007 roku. Intencją twórców jest produkowanie widowisk z pogranicza teatru dramatycznego i teatru tańca, i tym samym łączenie teatralnych środków wyrazu. Naczelną ideą jest traktowanie wszystkich form teatralnych jednakowo i podjęcie próby dialogu między nimi. Zespół tworzą tancerze z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Francji i Włoch. Poszukiwanie własnych korzeni przez artystów oraz starcie się różnych kultur rozwija ich język, styl i ekspresję.

***

Bilety:

30 zł

25 zł – Karta Do Kultury*

15 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

8 zł – Karta Dużej Rodziny*

5 zł – Karta Tancerza*

 
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz. 16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Bilety bez zniżek można kupić w sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie są przyjmowane rezerwacje na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close