Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Rita Góbi, Ruri Mitoh „Freestyle”

Zdjęcie: Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Rita Góbi, Ruri Mitoh „Freestyle”

Rita Góbi, Ruri Mitoh "Freestyle", fot. Marcell Priti, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

XI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na spektakl Freestyle w choreografii Rity Góbi oraz wykonaniu Rity Góbi i Ruri Mitoh.

Rita Góbi – jedna z najbardziej interesujących artystek młodego pokolenia i Japonka Ruri Mitoh, zwyciężczyni konkursu Solo Dance Contest 2017, poznały się na Gdańskim Festiwalu Tańca. Zafascynowane swoją twórczością i podobieństwem budowy fizycznej, rozpoczęły współpracę, której owocem jest spektakl Freestyle.

wykonanie: Rita Góbi, Ruri Mitoh

choreografia: Rita Góbi

muzyka: Dávid Szegő

we współpracy z: Performing Arts Japan, Life Long Burning, Workshop Foundation, Sín Art and Cultural Centre, MOHA – Mozdulatművészetek Háza – Orkesztika Alapítvány, Creative Europe, Ministry of Human Resources, National Cultural Fund

premiera: 10 kwietnia 2019, Węgry – Japonia

czas trwania: 40 min

Rita Góbi

Studiowała balet w Nowym Sadzie w Serbii, a tytuł choreografa i pedagoga zdobyła na Węgierskiej Akademii Tańca. Pracowała w Yvette Bozsik Company, Performance Sirkus (Finlandia), Theatar Mimart (Belgrad) oraz z takimi choreografami jak Anna Réti, Klára Pataky, Robert Lingren, Krisztián Gergye, Miklós Jancsó. Jej prace były wielokrotnie nagradzane, zdobyła między innymi nagrodę za najlepszy spektakl w Hungarian Contemporary Dance Category, drugą nagrodę w krakowskim konkursie 3….2….1… Taniec!, nagrodę publiczności na Belgradzkim Festiwalu Miniatur oraz pierwszą nagrodę na SoloDuo w Kolonii.

Ruri Mitoh

Zaczęła tańczyć w wieku 5 lat w Modern Ballet Institute w Tokyo. Ukończyła Japan Women’s College of Physical Education, Department of Movement Science, z dyplomem z Dance Studies. Pracowała z takimi choreografami jak: Damian Jalet, Sasha Waltz, Inbal Pinto. Wielokrotnie nagradzana w Seulu, Yokohamie, Jerozolimie i na festiwalu Masdanza.

***

Bilety:

20 zł

15 zł – Karta Do Kultury*

10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

8 zł – Karta Dużej Rodziny*

5 zł – Karta Tancerza*

 
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz. 16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Bilety bez zniżek można kupić w sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie są przyjmowane rezerwacje na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close