Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Rita Góbi „Volitant”

Zdjęcie: Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Rita Góbi „Volitant”

Rita Góbi "Volitant", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

XI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na spektakl Volitant w choreografii i wykonaniu Rity Góbi.

O spektaklu:

Volitant jest jednym z 20 spektakli, należących do prestiżowej europejskiej sieci Aerowaves Twenty18. W 2017 roku zdobył nagrodę Rudolfa Lábána dla najlepszego spektaklu tańca współczesnego, w 2018 roku otrzymał nagrodę za największy sukces na 45.  INFANT Festival w serbskim Nowym Sadzie oraz nagrodę specjalną na festiwalu 10 Sentidos w Walencji.

To solo niezwykle zdyscyplinowane, od początku do końca bez skazy, bez cienia bezczynności. Zwięzłe i zwarte.

Csaba Králl

To energiczne solo jest pełne subtelnych nawiązań: można dopatrzyć się w nim futurystycznej interpretacji umierającego łabędzia, w wersji science-fiction. Zamiast lirycznych melodii towarzyszy mu twarda, powtarzająca się robotyczna kompozycja Dávida Szegő.

Tamás Halász, Színház

choreografia i wykonanie: Rita Góbi

muzyka: Dávid Szegő

światła: Pavla Beranová

kostium: Judit Sinkovics

we współpracy z: National Cultural Fund, Ministry of Human Resources, Workshop Foundation, SÍN Cultural Centre, MOHA – Mozdulatművészetek Háza – Orkesztika Alapítvány, Red Print, gaborgobi.com

premiera: 29 maja 2017, Węgry

czas trwania: 40 min

Rita Góbi

Studiowała balet w Nowym Sadzie w Serbii, a tytuł choreografa i pedagoga zdobyła na Węgierskiej Akademii Tańca. Pracowała w Yvette Bozsik Company, Performance Sirkus (Finlandia), Theatar Mimart (Belgrad) oraz z takimi choreografami jak Anna Réti, Klára Pataky, Robert Lingren, Krisztián Gergye, Miklós Jancsó. Jej prace były wielokrotnie nagradzane, zdobyła między innymi nagrodę za najlepszy spektakl w Hungarian Contemporary Dance Category, drugą nagrodę w krakowskim konkursie 3….2….1… Taniec!, nagrodę publiczności na Belgradzkim Festiwalu Miniatur oraz pierwszą nagrodę na SoloDuo w Kolonii.

***

Bilety:

20 zł

15 zł – Karta Do Kultury*

10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

8 zł – Karta Dużej Rodziny*

5 zł – Karta Tancerza*

 
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz. 16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Bilety bez zniżek można kupić w sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie są przyjmowane rezerwacje na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub ŻAK, aleja Grunwaldzka 195/197

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close