Gdańsk/XII Gdański Festiwal Tańca: Cie MF „C’est pas grave”, Lost Movement Company „O”, Fabio Liberti „Don’t Kiss”

Zdjęcie: Gdańsk/XII Gdański Festiwal Tańca: Cie MF „C’est pas grave”, Lost Movement Company „O”, Fabio Liberti „Don’t Kiss”

"Don't kiss", fot. Matija Lukić

Wersja do druku

Udostępnij

12. Gdański Festiwal Tańca zaprasza na trzy wyjątkowe spektakle artystów, których publiczność miała okazję poznać dzięki międzynarodowemu konkursowi Solo Dance Contest. Śledząc prace solistów z poprzednich lat, widownia może obserwować kierunki i tendencje europejskiego tańca, a także personalny rozwój artystów.

Pierwszego dnia pokazane zostaną trzy duety męskie. Pierwszy to premiera rezydencji z mentorem Nimrodem Freedem z Izraela. Maxime Freixas i Francesco Colaleo będą przez dwa tygodnie doskonalić spektakl inspirowany twórczością Billa Violi. Drugi duet – Don’t Kiss to praca Jerneja Bizjaka i Fabio Libertiego, którzy w 2017 roku zajęli drugie miejsce w konkursie Solo Dance Contest. Wieczór uzupełni włoska Compagnia Lost Movement w składzie Samuele Arisci i Salvatore Sciancalepore. Wszystkie spektakle charakteryzują się lekką, nawet humorystyczną formą połączoną z precyzją techniczną i oryginalnymi rozwiązaniami choreograficznymi.

godz. 19.00

Cie MF C’est pas grave | PREMIERA

C’est pas grave (pol. nieważne, nie jest źle) to pocieszenie, które zaburza wszystkie struktury. Artyści przyjrzą się, w jaki sposób banalne wydarzenia wpływają na nasze życie, na ile jesteśmy obciążeni duchową grawitacją odczuć i zdarzeń. Inspiracją do spektaklu jest między innymi twórczość Billa Violi.

wykonanie: Francesco Colaleo, Maxime Freixas

współpraca artystyczna: Nimrod Freed

w ramach projektu rezydencja/premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca 2020 /

czas trwania: 35 min

Francesco Colaleo – tancerz i choreograf, ukończył studia w zakresie baletu i tańca współczesnego w Neapolu. W latach 2010-2012 współpracował między innymi z zespołami Roberto Zappali i Ismaela Ivo. Od 2018 roku współpracuje z CCNR / Yuval Pick i Centre Formation Desoblique. Wraz z Maxime Freixas tworzą Cie MF.

Maxime Freixas – choreograf, założyciel Cie MF. Wraz z młodzieżowym baletem z Genewy tańczył w choreografiach m.in. Hofesha Schechtera, Guilherme Botehlo. Obecnie współpracuje z włoskimi i szwajcarskimi zespołami. W 2019 roku ukończył pedagogikę tańca współczesnego na CND w Lyonie. W 2016 roku gościł na deskach Sali Suwnicowej klubu ŻAK z autorskim solo Sindrome Di Ulisse.

godz. 20.00

Lost Movement Company O

Po raz kolejny zobaczymy choreografię Nicolo Abbattistiego, który wraz z tancerzem Samuelem Ariscim uczestniczył w Solo Dance Contest 2018. Mirosław Baran tak pisał o ich spektaklu: „Arisci parodiuje figury klasycznego baletu, tańczy ze świadomie przesadnym skupieniem. Występ kończy energiczna, żywiołowa choreografia – ponownie do muzyki elektronicznej.” Tym razem zobaczymy duet Arisciego z Salvatorem Sciancalepore, który po ukończeniu szkoły baletowej w Toskanii, studiował taniec współczesny w Londynie i współpracował z licznymi choreografami, m.in. Rolandem Pricem, Ianem Knowlesem i Francesco Nappą. Tancerze występują obecnie w Lost Movement Company założonej w 2011 roku przez Nicolo Abbattistę.

choreografia: Nicolo Abbattista

wykonanie: Samuele Arisci, Salvatore Sciancalepore

dramaturgia: Christian Consalvo

czas trwania: 15 min

Fabio Liberti Don’t Kiss  

W 2017 roku Solo for Real Fabio Libertiego w wykonaniu Jerneja Bizjaka zajęło 2. miejsce w konkursie Solo Dance Contest, organizowanym przez Klub Żak. „Ruch, stworzony na antynomiach, był gęsty i ekspresyjny; mały i powstrzymywany; duży i powolny. Uwydatniał poczucie odrębności postaci od otaczającego ją świata. Trudny temat w połączeniu z bardzo dobrym wykonaniem przyczynił się do powstania pięknej prezentacji” – pisała Nicole Bolda po przedstawieniu. Tym razem do Klubu Żak artyści przyjadą z duetem, którego choreografia bazuje na jednej zasadzie: nie możesz przestać się całować.

choreografia: Fabio Liberti

wykonanie: Jernej Bizjak, Fabio Liberti

muzyka: Per Henrik Maaenpa

czas trwania: 15 min

***

BILETY

30 zł / 25 zł – Karta Do Kultury*

15 zł – ulgowe*

8 zł – Karta Tancerza*

*uczniowie, studenci, seniorzy, Karta Dużej Rodziny; wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub ŻAK, al. Grunwaldzka 195/197

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close