Gdańsk/XII Gdański Festiwal Tańca: Krakowski Teatr Tańca „The Entrance”

Zdjęcie: Gdańsk/XII Gdański Festiwal Tańca: Krakowski Teatr Tańca „The Entrance”

Fot. Piotr Jaruga

Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę po raz kolejny na scenie Sali Suwnicowej zagości Krakowski Teatr Tańca. Spektakl The Entrance jest owocem współpracy z choreografką Ayrin Ersöz, którą artyści poznali na rezydencji w Klubie Żak w 2017 roku. „Tancerze w mocnej, pełnej ekspresji i niemal siłowej, wyczerpującej fizycznie choreografii ukazują, z czym muszą mierzyć się osoby, które opuszczają swoją ojczyznę i szukają schronienia przed wojną i prześladowaniami” – pisała po premierze Luiza Nowak w portalu taniecPOLSKA.pl (Sztuka w czasach Brexitu, czyli brytyjska odsłona 23. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca).

Spektakl budowany jest wokół tematu kryzysu związanego z uchodźcami. Twórcy stawiają sobie za cel przeistoczenie humanitarnej troski w formę artystyczną, która rzuci światło na – często nie wyrażane jawnie – uprzedzenia dotyczące uchodźców. Problem wkraczania Innych w obce społeczeństwa rezonuje z historią i jest niezmiennie aktualny. The Entrance eksploruje pytanie o tę aktualność, angażując artystów z trzech państw: Polski, Turcji i Niemiec, a więc ukazując spojrzenia na ten sam temat z trzech różnych perspektyw, osadzonych w innych kontekstach społecznych, ekonomicznych, gospodarczych, politycznych i kulturowych.

choreografia: Ayrin Ersöz

wykonanie: Pamela Bosak, Magdalena Skowron, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Mateusz Ulczok

video: Grzegorz Mart

muzyka: Seirgiej Maingardt

czas trwania: 50 min

Krakowski Teatr Tańca powstał w 2008 roku. Założycielem Teatru jest Eryk Makohon. Obecnie Teatr współtworzy także Paweł Łyskawa oraz grupa niezależnych tancerzy. KTT działa pod patronatem instytucjonalnym Teatru Miejskiego KTO. Posiada własne studio, w którym obok pracy artystycznej, realizuje podjętą wiele lat temu misję edukacyjną. Publiczność Klubu Żak miała okazję obejrzeć ich niezwykle obrazowy spektakl, oparty na polskim folklorze – My|Wy oraz, powstały w ramach rezydencji z Ayrin Ersoz wzruszający Singulare Tantum.

***

BILETY

20 zł / 15 zł – Karta Do Kultury*

10 zł – ulgowe*

8 zł – Karta Tancerza*

*uczniowie, studenci, seniorzy, Karta Dużej Rodziny; wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub ŻAK, al. Grunwaldzka 195/197

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close