Gdańsk/XII Gdański Festiwal Tańca/Trójmiejski Punkt Taneczny: Trójmiejski Kolektyw Twórczy „Cykliczna ciągłość”

Zdjęcie: Gdańsk/XII Gdański Festiwal Tańca/Trójmiejski Punkt Taneczny: Trójmiejski Kolektyw Twórczy „Cykliczna ciągłość”

Fot. Paweł Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach marcowej odsłony 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca Trójmiejski Kolektyw Twórczy pokaże Cykliczną ciągłość. Inspiracją do stworzenia spektaklu była metoda ruchowa Gyrotonic® stworzona przez tancerza Juliu Horvatha, którą artystki od kilku lat praktykują dla doskonalenia swoich umiejętności ruchowych, oraz w leczeniu kontuzji. Spiralno-falową naturę ćwiczeń można odnaleźć w każdej formie życia: dzień – noc, ruch – bezruch. Cykliczna ciągłość to eksperyment polegający na przełożeniu zasad kierujących tą metodą na abstrakcyjną myśl taneczną.

reżyseria, choreografia, wykonanie: Magdalena Laudańska, Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń

muzyka: Pan Mruk

wizualizacje: Łukasz Boros

spektakl powstał dzięki Stypendium Kulturalnemu Miasta Gdańska

premiera: 24 listopada 2019, Klub Żak

czas trwania: 45 min

Trójmiejski Kolektyw Twórczy tworzą Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska – zawodowe tancerki, choreografki i instruktorki, od 2012 roku związane z Sopockim Teatrem Tańca. Artystki jako odrębna formacja stworzyły autorskie spektakle: Nie mam nic do powiedzenia, Jasno czyli ciemno i Opowieść niepokojąca. W obecnej produkcji dołączy do nich Magdalena Laudańska – instruktorka Gyrotonic®, absolwentka, a obecnie pedagog Gdańskiej Szkoły Baletowej. Magdalena studiowała na wydziale tańca Codarts w Rotterdamie, od marca 2016 roku tańczyła w Bałtyckim Teatrze Tańca, a następnie rozpoczęła współpracę z Sopockim Teatrem Tańca.

***

BILETY

20 zł / 15 zł – Karta Do Kultury* / 10 zł – ulgowe* / 8 zł – Karta Tancerza*

*uczniowie, studenci, seniorzy, Karta Dużej Rodziny; wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub Żak, al. Grunwaldzka 195/197

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close