Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Hertz Haus „mirroring”

Zdjęcie: Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Hertz Haus „mirroring”

"mirroring", fot. A. Zglenicka

Wersja do druku

Udostępnij

W ciągu dziesięciu dni festiwalu zostaną zaprezentowane polskie premiery i spektakle taneczne z Francji, a profesjonalni tancerze z całego świata, wybrani ze 150 zgłoszeń, zatańczą swoje solówki przed międzynarodowym jury podczas Solo Dance Contest.

 

Spektakl mirroring w wykonaniu Magdaleny Kowali i Anki Zglenickiej, z Hertz Haus został zrealizowany w sierpniu, a opiekę artystyczną nad rezydentkami obieli Ulriqa Fernqvist i Peter Svenzon. Jego premiera 20 sierpnia otwiera XXIII Gdański Festiwal Tańca.

 

Magdalena Kowala – trójmiejska tancerka, tłumaczka języka hiszpańskiego i katalońskiego. Od roku 2019 współtworzy zespół Hertz Haus, tańcząc w spektaklach Unbody i Solo na cztery kaski i stracony czas w choreografii Anny Piotrowskiej. Wraz z Joanną Woźną stworzyła duet „102 i pół”, który zdobył nagrodę główną oraz nagrodę publiczności na Festiwalu SoloDuo w Budapeszcie oraz pierwsze miejsce w Konkursie Choreograficznym My Move 2020 w Tarnowie.

 

Anna Zglenicka to absolwentka Teatrologii UG, studiowała Taniec w Kulturze Fizycznej na Poznańskim AWFie, oraz Intermedia na ASP w Gdańsku. Oprócz tańca zajmuje się sztukami wizualnymi. Współtworzy trójmiejski kolektyw Hertz Haus, z którym stworzyła spektakle Unbody oraz Solo na cztery kaski i stracony czas w choreografii Anny Piotrowskiej.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close