Festiwal

Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Pokazy Solo Dance Contest dzień 1

Zdjęcie: Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Pokazy Solo Dance Contest  dzień 1

Wersja do druku

Udostępnij

W ciągu dziesięciu dni festiwalu zostaną zaprezentowane polskie premiery i spektakle taneczne z Francji, a profesjonalni tancerze z całego świata, wybrani ze 150 zgłoszeń, zatańczą swoje solówki przed międzynarodowym jury podczas Solo Dance Contest.

W poniedziałek 23 sierpnia rozpocznie się prestiżowy międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest. Codziennie widzowie będą mogli obejrzeć po kilka solowych spektakli, a w piątek wybrać zwycięzców wraz z Jurorami: Tero Saarinenem, Lisbeth Gruwetz, Stefanem Fardellim, Joanną Nadrowską i Konradem Kurowskim. Pula nagród wyniesie 6000 euro, w tym nagroda publiczności w wysokości 500 Euro. Od kilku lat Solo Dance Contest cieszy się opinią jednego z najciekawszych konkursów integrujących międzynarodowe środowisko tancerzy. W tym roku wyjątkowo liczne będzie grono tancerzy z Włoch, natomiast Trójmiasto będą reprezentować Joanna Woźna i tancerka Opery Bałtyckiej Sayaka Haruna-Kondracka.

Dzień 1

23 sierpnia, godz. 18.00

1. Claudio Scalia Placebo

2. Joanna Woźna My hopelessness

3. Michał Przybyła This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing

4. Małgorzata Kowalczyk Somnambulizm

5. Sayaka Haruna-Kondracka Behind the screen

6. Veronica Lillo While I (st)roll alone

7. Iga Włodarczyk Figa

Więcej informacji na stronie: https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close