Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Pokazy Solo Dance Contest – dzień 2

Zdjęcie: Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Pokazy Solo Dance Contest – dzień 2

Wersja do druku

Udostępnij

W ciągu dziesięciu dni festiwalu zostaną zaprezentowane polskie premiery i spektakle taneczne z Francji, a profesjonalni tancerze z całego świata, wybrani ze 150 zgłoszeń, zatańczą swoje solówki przed międzynarodowym jury podczas Solo Dance Contest.

 

W poniedziałek 23 sierpnia rozpocznie się prestiżowy międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest. Codziennie widzowie będą mogli obejrzeć po kilka solowych spektakli, a w piątek wybrać zwycięzców wraz z Jurorami: Tero Saarinenem, Lisbeth Gruwetz, Stefanem Fardellim, Joanną Nadrowską i Konradem Kurowskim. Pula nagród wyniesie 6000 euro, w tym nagroda publiczności w wysokości 500 Euro. Od kilku lat Solo Dance Contest cieszy się opinią jednego z najciekawszych konkursów integrujących międzynarodowe środowisko tancerzy. W tym roku wyjątkowo liczne będzie grono tancerzy z Włoch, natomiast Trójmiasto będą reprezentować Joanna Woźna i tancerka Opery Bałtyckiej – Sayaka Haruna-Kondracka.

 

Dzień 2

24 sierpnia, godz. 18.00

1. Anand Dhanakoti Immer

2. Marcela Haładuda Pamięć drzewa

3. Alessia Vinotto Meliae

4. Sofiia Popova This

5. Katarzyna Leszek Illusions of shameless abundance

6. Jeremy Alberge Plus 10

 

 

Więcej informacji na stronie: https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: aleja Grunwaldzka 195/197

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close