Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Pokazy Solo Dance Contest – dzień 4

Zdjęcie: Gdańsk/XIII Gdański Festiwal Tańca: Pokazy Solo Dance Contest – dzień 4

Lena Kilchitskaya "A Moment of Wrath", materiały promocyjne

Wersja do druku

Udostępnij

W ciągu dziesięciu dni festiwalu zostaną zaprezentowane polskie premiery i spektakle taneczne z Francji, a profesjonalni tancerze z całego świata, wybrani ze 150 zgłoszeń, zatańczą swoje solówki przed międzynarodowym jury podczas Solo Dance Contest.

 

W poniedziałek 23 sierpnia rozpocznie się prestiżowy międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest. Codziennie widzowie będą mogli obejrzeć po kilka solowych spektakli, a w piątek wybrać zwycięzców wraz z Jurorami: Tero Saarinenem, Lisbeth Gruwetz, Stefanem Fardellim, Joanną Nadrowską i Konradem Kurowskim. Pula nagród wyniesie 6000 euro, w tym nagroda publiczności w wysokości 500 Euro. Od kilku lat Solo Dance Contest cieszy się opinią jednego z najciekawszych konkursów integrujących międzynarodowe środowisko tancerzy. W tym roku wyjątkowo liczne będzie grono tancerzy z Włoch, natomiast Trójmiasto będą reprezentować Joanna Woźna i tancerka Opery Bałtyckiej – Sayaka Haruna-Kondracka.

 

Dzień 4

26 sierpnia, godz. 18.00

1. Zsofia Safranka-Peti Neverending

2. Ross Martinson The Zero

3. Jessica Beardsell Aether

4. Marcin Motyl Ten

5. Tura Gomez Coll Capro

6. Lena Kilchitskaya A Moment of Wrath

7. Cassandra Arnmark Simply Something Somewhere Else

 

Więcej informacji na stronie: https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: aleja Grunwaldzka 195/197

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close