Gdańsk/XX Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Helena Ganjalyan „MELT”

Zdjęcie: Gdańsk/XX Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Helena Ganjalyan „MELT”

Fot. Marek Weiss

Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 29 lipca 2016 w Gdańsku startuje XX edycja Festiwalu Szekspirowskiego, która potrwa do 7 sierpnia. W ramach towarzyszącego tej edycji nurtu SzekspirOFF zaplanowano również wydarzenia taneczno-ruchowe, inspirowane twórczością Williama Szekspira. Po raz pierwszy w historii festiwalu SzekspirOFF ma charakter konkursowy. Helena Ganjalyan wystąpi z solo MELT. To obraz, impresja, wrażenie – monodram oparty na pracy z figurą Ofelii z Szekspirowskiego Hamleta. Tu jest to Ofelia wytwarzająca własny język swojej fizyczności, seksualności, próbująca wyjść poza służalcze „tak Ojcze”, w którym wielokrotnie zamyka ją autor. Dodatkowo MELT (ang. „tonąć”, „stopić”, „topić”, „rozpuszczać”, „zatopić”, „zagłuszać”, „wzruszać”) rozpracowuje finalny motyw Ofelii, szukając jego rozwiązania nie tylko w dosłownym szekspirowskim ujęciu, ale także w rodzaju wejścia w stan nieobecności, nieuwagi, bycia poza swoim ciałem i jego działaniami, bycia obok. Słowo przeplata się tutaj w naprzemiennej grze z ruchem, gestem, abstrakcyjną formą wizualną.

Koncepcja, reżyseria, wykonanie: Helena Ganjalyan

***

SzekspirOFF 2016 to 34 prezentacje, w których weźmie udział ponad 100 artystów z całej Polski, ale również Australii, Wielkiej Brytanii czy Rumunii.

W programie: małe formy teatru dramatycznego, teatr lalkowy, teatr tańca, happening, musical, koncert, stand-up, kabaret oraz filmy. Pojawią się również spektakle z pięciu wyższych szkół teatralnych z Polski.

Jurorzy SzekspirOFF 2016: Jadwiga Możdżer, Paweł Aigner, Adam Orzechowski

Więcej informacji o nurcie SzekspirOFF: http://festiwalszekspirowski.pl/pl/home/festiwal/szekspiroff/

 

Główna strona festiwalu: http://festiwalszekspirowski.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 18:00

Gdańsk: Teatr w Oknie, ul. Długa 50/51

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close