Gdynia/Myśl w ruchu 2017: „Co Cię porusza” – pokaz finałowy

Zdjęcie: Gdynia/Myśl w ruchu 2017: „Co Cię porusza” – pokaz finałowy

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Od września do listopada trwały warsztaty tańca nowoczesnego dla uczniów gdyńskiego Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów (Szkoła podstawowa nr 51), organizowane  przez Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. Warsztaty były częścią projektu Co Cię porusza, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017. Warsztaty miały na celu przybliżenie uczestnikom różnych języków tańca poprzez umożliwienie im czynnego uczestnictwa w procesie powstawania dzieła choreograficznego.

Warsztaty składały się z części teoretycznej, w której uczestnikom przybliżona została twórczość takich osobowości jak m.in: Wacław Niżyński, Isadora Duncan, Marta Graham, Pina Bausch, a także zagadnienia z psychologii twórczości dotyczące kreatywnego myślenia, szybkiego zapamiętywania, czy radzenia sobie ze stresem.

Część praktyczna warsztatów dotyczyła nauki takich technik tańca, jak balet, taniec współczesny, taniec streetowy oraz techniki charakterystycznej dla teatru tańca Dzikistyl Company. Celem zajęć było zbudowanie materiału choreograficznego pod kątem tematu przedstawienia, uwrażliwienie uczestników na różne podejścia do ruchu i trudności jego wykonania, wyzwolenie twórczej wyobraźni ruchowej, przygotowanie do aktywnego udziału w kulturze i otwarcie drogi do wyboru techniki tańca właściwej dla każdej osobowości.

Ważnym założeniem projektu było zaproszenie rodziców i dziadków uczestników do czynnego wzięcia udziału w kilku wcześniej przygotowanych scenach w  celu zbudowania poczucia wspólnego uczestniczenia w sztuce.

Warsztaty prowadzili: Wioleta Fiuk, Patryk Gacki, Mikołaj Wieczór.

Efektem końcowym warsztatów będzie spektakl finałowy.

Koordynatorki projektu – Małgorzata Ryś, kierownik edukacyjny Teatru Muzycznego JUNIOR, Olga Labudda – dyrektor Szkoły.

Projekt Co Cię porusza realizowany był we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017.

IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Gdynia: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Nowa Scena, Plac Grunwaldzki 1.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close