Grupa Koncentrat: Rafała Dziemidok, Irad Mazliah – „Mantykora“

Zdjęcie: Grupa Koncentrat: Rafała Dziemidok, Irad Mazliah – „Mantykora“

Mantykora. Fot. z archiwum grupy.

Wersja do druku

Udostępnij

Tym razem pod szyldem Grupy Artystycznej Koncentrat pokaz work in progress – duet Rafała Dziemidoka z Polski i Irada Mazliaha z Izraela.

Wstęp wolny.

O spektaklu:

Mantykora, mityczne zwierzę, stwór ze snów, będący połączeniem człowieka i co najmniej dwóch innych gatunków, traktowany jest jako godło i symbol pokazu duetu w Gdańsku w styczniu 2012 roku. Projekt ten koncentruje się wokół tożsamości, różnych odcieni „bycia razem”. Ponadto w warstwie ruchowej stanowi dla obu choreografów wyzwanie i zmusza do udania się w rejony, w których wcześniej nie byli. Mantykora, to etap pracy poświęcony fizycznemu połączeniu, oraz zagłębieniu się w marzenia, sny, fantazje, ale też i lęki. Z jednej strony to poszukiwania fizyczne, z drugiej strony, próba dotknięcia trudnego do nazwania, przepełnionego symbolami, świata wewnętrznego człowieka.

koncept, choreografia, wykonanie: Irad Mazliah (Izrael) i Rafał Dziemidok (Polska)

światła, przestrzeń, kostiumy: Ewa Garniec

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Gdańska Galeria Güntera Grassa, róg Grobli i Szerokiej, Gdańsk

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close