Gryfino/VII Jesienna Scena Tańca: Maciej Kuźmiński „Różnica i Powtórzenie”

Zdjęcie: Gryfino/VII Jesienna Scena Tańca: Maciej Kuźmiński „Różnica i Powtórzenie”

Różnica. Fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca w Gryfinie odbędzie się pokaz spektaklu Macieja Kuźmińskiego Różnica i Powtórzenie.

Różnica i Powtórzenie to spojrzenie na zagadnienie tożsamości z dwóch perspektyw. Poprzez nawiązanie do tekstów filozoficznych G. Deleuze’a i S. Kierkegaarda przedstawienie kwestionuje istotę powtarzalności rzeczy. Dyptyk składa się z Różnicy, która jest rodzajem tanecznego monodramu oraz Powtórzenia w wykonaniu trójki artystów. Różnica to intymny wgląd w wewnętrzny świat człowieka, który poszukuje siebie i odpowiedzi na pytanie co jest zmienne: ja czy rzeczywistość wokół mnie? Powtórzenie to opowieść o przenikaniu się tożsamości i zakwestionowaniu istoty powtarzalności rzeczy. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy nieludzkiej wręcz koncentracji. Dzięki temu zabiegowi sama forma spektaklu zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe. W Różnicy i Powtórzeniu widz odnajdzie odniesienia do historii tańca i kluczowych metod choreograficznych. Przez pryzmat twórczości innych, Kuźmiński analizuje własny styl ruchu i choreografii.

choreografia: Maciej Kuźmiński

dramaturgia, grafika: Adam Hypki

oświetlenie, scenografia: Michał Mackiewicz

projekt i wykonanie kostiumów: Emil Wysocki

reżyser prób, asystent: Tomasz Pomersbach

wykonawcy: Maciej Kuźmiński, Daniela Komędera, Agnieszka Bednarz

produkcja wykonawcza: Maciej Kuźmiński, Natalia Starowieyska

produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Wydział Teatru Tańca, PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Zduńskowolskie Centrum Integracji „Ratusz”, KP Media Poligrafia, laba off

czas trwania: 2 x 30 min.

premiera: 05.11.2014, Centrum Kultury w Lublinie

Maciej Kuźmiński – urodzont w 1985 roku, zadebiutował w 2007 roku, tańcząc Romeo w Romeo i Julii uznanej austriackiej choreografki Liz King. Wcześniej występował z grupą Volt i V-2 Augustina Egurroli. W latach 2007-2010 jako tancerz-freelancer współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi twórcami. W sezonie 2010-2011 był solistą Polskiego Teatru Tańca. W 2013 roku, po studiach choreograficznych, powrócił jako tancerz, zdobywając angaż do projektu Zero angielskiej grupy teatru fizycznego The Clod Ensemble. Jako wykonawca występował na prestiżowych scenach m.in. Teatru Wielkiego w Warszawie, Konzerthaus Vien w Wiedniu czy Sadler’s Wells w Londynie w pracach tak znakomitych choreografów (Nigel Charnock z Wielkiej Brytanii oraz Ohad Naharin z Izraela).

Po spektaklu, o godzinie 21.00 odbędzie się Silent Disco.

***

VII Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2015

Organizatorzy: Gryfiński Dom Kultury, Teatr Tańca Ego Vu i Środowisko Inicjatyw Artystycznych hybadu

Koszty:

bilety jednodniowe na spektakle: 15 zł

bilet na Silent Disco: 15 zł

koszt każdego warsztatu: 60 zł (4 godz.)

 

Bilety, rezerwacje i zapisy:

Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (w dniu wydarzeń na godzinę przed rozpoczęciem – kasa w Gryfińskim Domu Kultury)

tel.: 91 852 31 83, e-mail: turystyka@gryfino.pl

Więcej informacji:

gdk.com.pl

facebook.com/ttegovu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gryfino: Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close