III Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji „Warsaw Flow”

Zdjęcie: III Międzynarodowy Festiwal  Kontakt Improwizacji „Warsaw Flow”

Warsaw Flow 2012

Wersja do druku

Udostępnij

III edycja Międzynarodowego  Festiwalu Kontakt Improwizacji „Warsaw Flow” (wcześniej pod angielską nazwą Poland Contact Festival „Warsaw Flow”) odbędzie się stolicy w dniach 8-13 lipca 2012. Tegorocznemu festiwalowi patronuje hasło Mistrz i Uczeń, których nosimy w sobie.

 

W programie:

10 międzynarodowych nauczycieli

6 intensywnych dni pracy twórczej

6 jamow tanecznych o różnej tematyce (meeting, possibility, music, silence, blind, open jam)

3 niezwykłych muzyków oraz artyści wizualni (fluidacje)

2 nowe przestrzenie taneczne oraz praca na łonie natury

2 performance w Centrum Sztuki Współczesnej oraz w plenerze

 

Wizja Warsaw Flow 2012

 

Festiwal Kontakt Improwizacji to specyficzny rodzaj festiwalu, który nie jest nastawiony  jedynie na prezentacje spektakli i performance, lecz głównie na pracę i proces własnego rozwoju tanecznego uczestników. Odbywa się on pod okiem wybitnych instruktorów, którzy  dzięki swojemu doświadczeniu i pasji  tworzą bezpieczną i kreatywną atmosferę do wspólnej eksploracji tej techniki, zarówno dla zawodowych tancerzy,jak i dla amatorów. Jest to jeden z nielicznych festiwali na świecie gdzie na jednej scenie/parkiecie mogą  tańczyć ze sobą amatorzy i zawodowcy ucząc się od siebie nawzajem.

III edycja Międzynarodowego Festiwalu Kontakt Improwizacji – Warsaw Flow jest wydarzeniem szczególnym, ponieważ w tym roku technika ta obchodzi swoje 40 urodziny. Dlatego z przyczyn refleksyjno-sentymentalnych na festiwal zaproszono najbardziej zasłużonych i kreatywnych artystów, którzy przez wiele lat swojej pracy zmieniali w Polsce sposób myślenia o ruchu, jego formie i narracji.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu proponujemy głęboki proces pracy twórczej. Chcemy stworzyć szansę uczestnikom na pochylenie się przed i wsłuchanie w głos autorytetu i mistrza, którego nosimy w sobie. Jednak naszym zdaniem, odkryć go możemy tylko w kontakcie z innym prawdziwym mistrzem.  W Polsce w dziedzinie szeroko pojętego rozumienia i myślenia o ruchu, mistrzami byli i są: Ray Chung, Milan Kozanek, Leszek Bzdyl i Iwona Olszowska. Dodatkowo listę nauczycieli uzupełniają Simon Malone, Malaika i Richard Sarco-Thomas, Tomasz Wygoda, Paulina Święcańska oraz Magdalena Radłowska.

Dodatkowo wydarzeniem uzupełniającym naszą propozycję  jest pofestiwalowy projekt performatywny w przestrzeni miejskiej Entr(e) Spacios prowadzony przez niesamowitych nauczycieli i performerów: Eckharda Mullera (organizatora CI Festival Freiburg/Niemcy) oraz jego partnerkę Danielę Schwartz (Argentyna).

Organizatorzy zapraszają  na podróż w głąb siebie i odkrycie własnego nauczyciela, partnera i przyjaciela.

 

Szczegółowy grafik do pobrania

Czym jest kontakt improwizacja?

To taniec, którego prekursorem jest Steve Paxton, amerykański tancerz i choreograf. Czerpiąc ze sztuk walki i elementów innych technik tanecznych jak taniec współczesny -najczęściej rozgrywa się w duecie, ale tancerze  mogą tworzyć także większe grupy. Taniec jest spontaniczny, kreatywny, jego formy powstają bez planowania. Nie ma w nim przewidywalności  i utartych schematów ruchowych. Ta forma tańca to gra z nieskończonymi możliwościami. Każdy taniec to podróż w nieznane i rodzaj dynamicznej medytacji. Ciało staje się narzędziem poszukiwań i odkrywania możliwości płynących z nieustannie zmieniającego się punktu kontaktu między partnerami oraz oddziaływania między nimi prawa grawitacji, siły pędu  i interakcji. Taniec wyzwala kreatywność, rozwija umiejętność komunikacji  niewerbalnej.

Szczegółowe informacje: www.polandcontactfestival.com

Organizatorzy III edycji festiwalu:

 

Paulina Święcańska, Anna Wyganowska, Małgorzata Pianowska, Małgorzata Kołoda oraz Fundacja Artystyczna PERFORM.

Festiwal Warsaw Flow 2012 jest dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta St. Warszawa.

Kontakt:

PR, media: Małgorzata Pianowska, info@perform.org.pl

płatności, rezerwacja: Małgorzata Kołoda, gosiakoloda@polandcontactfestival.com

 Miejsca:

08-12.07.2012 Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego, ul. Myśliwiecka 6, Warszawa

13.07.2012 Centrum Sztuki Współczesnej/ Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2, Warszawa

Organizator: Fundacja Artystyczna Perform
Dofinansowanie: Urząd Miasta St. Warszawa
Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Patroni medialni: kulturalnie.waw.pl,. waw.city.pl. independent.pl

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

WARSZAWA: Miejsca: 8-12 lipca - Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego, ul. Myśliwiecka 6, Warszawa.13 lipca CSW/ Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2,

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close