IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Compagnie Linga i Ai Koyama „We are not I”

Zdjęcie: IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Compagnie Linga i Ai Koyama „We are not I”

Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Najnowszy spektakl Compagnie Linga z udziałem jednej z najlepszych tancerek tego zespołu – Ai Koyamy został przygotowany specjalnie na Gdański Festiwal Tańca 2012 i będzie miał na nim swoja premierę. Spektakl podejmuje temat tajemnicy, którą kryją nasze gesty. Będzie prawdziwą ucztą dla koneserów tańca współczesnego. 

 

Gdy Ai Koyama tańczy, traktuje gest jako subtelny moment pełen szczerości, jako wydarzenie, które sprawia, że czas staje w miejscu, a nasza uwaga skupia się całkowicie na zmysłowej ekstazie obecnej w ruchu. [Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo] 

 

Ai Koyama – ukończyła Ochanomizu National University w Tokio oraz School for New Dance Development of Amsterdam. Pracowała w zespole tanecznym Heddy Maalem Company (Francja) i wielu innych zespołach w Holandii. Od 2007 roku związana z Compagnie Linga. Jest bez wątpienia najmocniejszą i najciekawszą tancerką zespołu Compagnie Linga. Występowała w takich spektaklach Compagnie Linga, jak “Speeed”, “Kissme goodnight”, “no.thing”, “falling grace”, “re-mapping the body”.

 

Companie Linga – Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo działają jako Linga (linga – symbol płodności w religii hinduskiej) od 1992 roku, a od 1993 rezydują w Théâtre de  l’Octogone w Lozannie. Ich poszukiwania choreograficzne zaowocowały licznie nagradzanymi projektami m.in. nagroda w konkursie choreograficznym Hanovre, nagroda Leonida Massina w Positano. Opery Drezna, Florencji, Ankary, Narodowy Teatr w Mannheim, Balet Narodowy Portugalii włączyły choreografie zespołu do swojego repertuaru. Zespół Linga wypracował własny język tańca, wynikający z obserwacji wpływu sytuacji politycznej i społecznej na ciało. Dziś jest jednym z czołowych zespołów tańca współczesnego w Szwajcarii i otrzymuje zaproszenia na najważniejsze wydarzenia międzynarodowej sceny.

 

Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo są artystami zrzeszonymi przy Théâtre de l’Octogone w Pully/Lozanna i otrzymują finansowanie ze  Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia, kantonu Vaud oraz miasta Pully.

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close