IX Gdański Festiwal Tańca/„Rezydencja/Premiera 2017”: Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa „Singulare tantum”

Zdjęcie: IX Gdański Festiwal Tańca/„Rezydencja/Premiera 2017”:  Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa „Singulare tantum”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Klub Żak w Gdańsku zaprasza na premierowy spektakl Singulare tantum zrealizowany w ramach konkursu Rezydencja/Premiera 2017 IX Gdańskiego Festiwalu Tańca. Przedstawienie przygotowane zostało wspólnie przez artystów Krakowskiego Teatru Tańca: Eryka Makohona, Katarzynę Pawłowską i Pawła Łyskawę, we współpracy z choreografką, tancerką i coachem, Ayrin Ersöz ze Stambułu.

O spektaklu:

„Człowiek”  to jeden z nielicznych rzeczowników, który nie posiada liczby mnogiej, liczby pojedynczej nie posiada rzeczownik „ludzie”, tzw. plurale tantum. Czy gramatyka skazuje nas na samotność?

Może nie bez znaczenia… „samotność” to kolejny rzeczownik, którego gramatyczną cechą jest pojedynczość…

Epidemia samotności  to punkt wyjścia do indywidualnych i osobistych poszukiwać trójki tancerzy, którzy  reprezentują trzy różne pokolenia. Dla każdego z nich samotność oznacza już coś innego.

choreografia/ wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon/ Krakowski Teatr Tańca

współpraca artystyczna: Ayrin Ersöz

muzyka: Michał Paduch

scenografia: Eryk Makohon

realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2017

czas trwania: 30 min.

Eryk Makohon – twórca, kierownik i choreograf Krakowskiego Teatru Tańca. Stały wykładowca Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Stworzył ponad trzydzieści spektakli. Jest autorem projektów o charakterze edukacyjnym oraz wielu wydarzeń artystycznych. Ukończył podstawową i średnią szkołę muzyczną, studia architektoniczne na politechnice oraz studia teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Katarzyna Pawłowska – absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. W ostatnich latach współtworzyła m.in. następujące projekty: Cracow Dance Connection, polsko-izraelsko Miss me (premiera w Tel Awiwie) oraz 1725m npm. Tancerka w spektaklu Room 40 Macieja Kuźmińskiego. Uczy tańca współczesnego, między innymi w grupach adeptów Krakowskiego Teatru Tańca.

Paweł Łyskawa – absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie, tancerz i lider Krakowskiego Teatru Tańca, autor wielu projektów artystycznych i edukacyjnych. Tańczył w spektaklach i projektach Eryka Makohona, Idana Cohena, Anny Konjetzky, Ole Melanda, Jerzego Stuhra, Jana Peszka, Henryka Kaalunda i wielu innych. Uczy tańca współczesnego i ekspresji scenicznej w grupach adeptów KTT, z którymi przygotowuje własne spektakle.

***

 

BILETY

Bez zniżek : 20 zł

Karta do Kultury: 15 zł

Studenci, uczniowie, seniorzy: 10 zł

Karta Dużej Rodziny: 5 zł

Karta Tancerza: 3 zł

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl 

Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji.

Nieopłacone rezerwacje są anulowane.

Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.

Liczba biletów w danej puli limitowana.

Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym spektaklem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak).

Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowanych).

Kasa czynna od 15.00 do 21.00, w soboty i niedziele od 16.00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close