IX Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2017: Preselekcja – dzień 1

Zdjęcie: IX Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2017: Preselekcja – dzień 1

Fot. Katarzyna Bąba/teatralna.com

Wersja do druku

Udostępnij

Stała część festiwalu to Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest, zyskujący z roku na rok coraz większe znaczenie w europejskim środowisku tanecznym. W ciągu czterech dni swoje solowe spektakle zaprezentują, przed międzynarodowym jury, artyści z całej Europy. Do konkursu zgłosiło się 146 tancerzy, najwięcej z Francji i Polski (po 25 osób, 3 z Trójmiasta), z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Izraela, a także z Japonii, Tajwanu, Korei Południowej, Tajlandii, Brazylii, USA, Demokratycznej Republiki Konga i Australii.

Pierwszego dnia wystąpią: Korhan Basaran (Turcja), Haruna Sayaka Kondracka (Polska, Japonia), Sylvaine Soldano (Francja), Daniel Morales (Hiszpania), Marcus Jarrell Willis (USA), Ruri Mito (Japonia), Joanna Nadrowska (Polska).

Do drugiego etapu konkursu przeszło 35 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie: Izabela Sokołowska-Boulton, trójmiejska tancerka, zastępca dyrektora artystycznego i pedagog Opery Bałtyckiej; Ayrin Ersöz, turecka choreografka i wykładowczyni na Yildiz Technical University w Istambule; Anna Piotrowska, kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu; Charlie Morrissey, brytyjski pedagog i choreograf stale współpracujący m.in. z Siobhan Davies Dance i Norhtern School of Contemporary Dance w Leeds oraz dr Franz Anton Cramer, wykładowca i naukowiec piszący o tańcu, twórca kierunku Taniec współczesny, Choreografia, Koncept na Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz w Berlinie.  W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury: I nagroda – 3.000 euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 euro oraz Nagrodę Publiczności. Konkurs odbędzie się w dniach 5 – 9 czerwca (od poniedziałku do piątku).

Korhan Basaran / Turcja / Broken

Korhan Basaran jest dyrektorem artystycznym i choreografem międzynarodowego kolektywu tancerzy, pracuje w Nowym Jorku i Istambule.

Haruna Sayaka Kondracka / Polska/ Japonia/ Yume (Premiera)

Haruna Sayaka Kondracka po szkole baletowej studiowała w Codarts w Rotterdamie. Tańczyła w projektach Introdans i Dance Works Rotterdam. Od 2012 roku jest tancerką Opery Bałtyckiej, gdzie tańczyła choreografie Jiříego Kyliána, Patricka Delcoroix, Emila Wesołowskiego i innych. Stworzyła choreografię do opery Eros i Psyche.

Sylvaine Soldano / Francja / Silver Wattle

Sylvaine Soldano – absolwentka szkoły baletowej, rezydentka Micadanses Studios w Paryżu i Nirox Foundation w Południowej Afryce. Współpracowała z takimi choreografami jak Eldad Ben Sasson z Batsheva Dance Company, Tero Saarinen i Atsushi Takenouchi (Jinen Butoh). Założyła Liebe M. Dance Company.

Daniel Morales / Hiszpania /  IRM VOL. 1

Daniel Morales – dyrektor mistrzostw hip-hopu na Wyspach Kanaryjskich, członek programów edukacyjnych i Tenerife Danza Lab. Od 2015 tworzy w Cia. Daniel Morales. Był wielokrotnie nagradzany jako finalista XX Masdanza, Choreography Contest w Tetuan i w Madrycie oraz rezydencją nunART Guinardó.

Marcus Jarrell Willis / USA / Distinguished Gentle-Man (Premiera)

Marcus Jarrell Willis studiował jako stypendysta w Ailey School, w latach 2008-2016 występował z Alvin Ailey American Dance Theater. dobywca Level 1 ARTS przyznawanej przez National Foundation for Advancement in the Arts, stypendysta wielu szkół, między innymi prestiżowej Juilliard School.

Ruri Mito / Japonia / Matou

Zaczęła tańczyć w wieku 5 lat w Modern Ballet Institute w Tokio, ukończyła Japan Women’s College of Physical Education, Department of Movement Science Dance Studies Major. Pracowała z takimi choreografami, jak: Damian Jalet, Sasha Waltz, Inbal Pinto. Została wielokrotnie nagrodzona w Seulu, Jokohamie, Jerozolimie i na festiwalu Masdanza w Hiszpanii.

Joanna Nadrowska / Polska / Po tamtej stronie (chor. Joanna Nadrowska, Monika Górka)

Joanna Nadrowska ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny na specjalizacji taniec jazzowy. Od 2012 roku jest tancerką Sopockiego Teatru Tańca, gdzie prowadzi grupę projektową. Jest współzałożycielką Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego.

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close