IX Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2017: Preselekcja – dzień 2

Zdjęcie: IX Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2017: Preselekcja – dzień 2

Fot. Katarzyna Bąba/teatralna.com

Wersja do druku

Udostępnij

Stała część festiwalu to Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest, zyskujący z roku na rok coraz większe znaczenie w europejskim środowisku tanecznym. W ciągu czterech dni swoje solowe spektakle zaprezentują, przed międzynarodowym jury, artyści z całej Europy. Do konkursu zgłosiło się 146 tancerzy, najwięcej z Francji i Polski (po 25 osób, 3 z Trójmiasta), z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Izraela, a także z Japonii, Tajwanu, Korei Południowej, Tajlandii, Brazylii, USA, Demokratycznej Republiki Konga i Australii.

Drugiego dnia wystąpią: Tobias M. Draeger (Niemcy), Ravid Abarbanel (Izrael), I-Han Cheng (Chiny), Alisa Makarenko (Ukraina/Polska), Monika Witkowska (Polska), Kenji Shinohe (Japonia/Niemcy).

Do drugiego etapu konkursu przeszło 35 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie: Izabela Sokołowska-Boulton, trójmiejska tancerka, zastępca dyrektora artystycznego i pedagog Opery Bałtyckiej; Ayrin Ersöz, turecka choreografka i wykładowczyni na Yildiz Technical University w Istambule; Anna Piotrowska, kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu; Charlie Morrissey, brytyjski pedagog i choreograf stale współpracujący m.in. z Siobhan Davies Dance i Norhtern School of Contemporary Dance w Leeds oraz dr Franz Anton Cramer, wykładowca i naukowiec piszący o tańcu, twórca kierunku Taniec współczesny, Choreografia, Koncept na Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz w Berlinie.  W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury: I nagroda – 3.000 euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 euro oraz Nagrodę Publiczności. Konkurs odbędzie się w dniach 5 – 9 czerwca (od poniedziałku do piątku).

Program:

Tobias M. Draeger / Niemcy / Daily Madness 

Tobias M. Draeger ukończył konserwatorium w Wiedniu, szkołę filmową w Monachium i Salzburg Experimental Academy of Dance. Pracował m.in. z takimi artystami, jak: Quan Bui Ngoc (Les Ballets C de la B), Wim Vandekeybus, Philipe Reira/Superamas, Simon Mayer/ROSAS i Helena Waldman.

Ravid Abarbanel / Izrael / Underneath

Ravid Abarbanel ukończyła Jerusalem Academy of Music and Dance i Codarts w Rotterdamie. Została nagrodzona za choreografię w niemieckim Solo-Tanz-Theater, nagrodą publiczności na Masdanza w Hiszpanii oraz stypendium programu DanceWEB na ImpulsTanz w Wiedniu.

I-Han Cheng / Chiny / Birdy (chor. Hung Chung)

I-Han Cheng ukończyła wydział tańca na Uniwersytecie w Taipei, współpracowała z Kaohsiung City Ballett i Chang Dance Theatre, zdobyła pierwszą nagrodę tajwańskiego Ministerstwa Kultury za solo Watcher.

Alisa Makarenko / Ukraina /Polska / Step by…

Alisa Makarenko współpracowała z Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Zawirowania i Teatrem Akademia, jest absolwentką choreografii i teorii tańca. Jest laureatką Mistrzostw Świata IDO w Niemczech i World Dance Olympiad w Rosji. Otrzymała nagrodę za znaczący wkład dla sztuki choreograficznej Ukrainy oraz nagrodę artystyczną od Ewy Wycichowskiej.

Monika Witkowska / Polska / I fought Piranhas (chor. Maciej Kuźmiński) | Premiera

Absolwentka Studia Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, studentka PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendystka Folkwang University of the Arts w Essen oraz Kibbutzim Collage of Education w Tel-Awiwie. Brała udział w projekcie Pina Bausch Foundation i Folkwang University tańcząc repertuar Piny Bausch.

Kenji Shinohe / Japonia/Niemcy / K(-A-)O

Kenji Shinohe w Tokio studiował teorię choreografii. Obecnie jest stypendystą Folkwang Universität der Künste w Essen i dyrektorem Tokyo Dance Crew. Zdobył pierwsze miejsca i nagrody publiczności na 5. Internationales Tanz Theater Festival oraz wyróżnienia na Theater Green Student Art Festival w Japonii. Jako tancerz towarzyski wygrał między innymi Puchar Premiera Japonii.

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close