IX Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2017: Preselekcja – dzień 3

Zdjęcie: IX Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2017: Preselekcja – dzień 3

Fot. Katarzyna Bąba/teatralna.com

Wersja do druku

Udostępnij

Stała część festiwalu to Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest, zyskujący z roku na rok coraz większe znaczenie w europejskim środowisku tanecznym. W ciągu czterech dni swoje solowe spektakle zaprezentują, przed międzynarodowym jury, artyści z całej Europy. Do konkursu zgłosiło się 146 tancerzy, najwięcej z Francji i Polski (po 25 osób, 3 z Trójmiasta), z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Izraela, a także z Japonii, Tajwanu, Korei Południowej, Tajlandii, Brazylii, USA, Demokratycznej Republiki Konga i Australii.

Trzeciego dnia wystąpią: Samuli Emery (Finlandia/Niemcy), Jung In Lee (Korea Południowa/Austria), Maria Novella Tattanelli (Włochy), Axel Loubette (Francja), Drosia Triantaki (Grecja), Ieva Navickaite (Litwa/Szwecja), Carlo Massari (Włochy).

Do drugiego etapu konkursu przeszło 35 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie: Izabela Sokołowska-Boulton, trójmiejska tancerka, zastępca dyrektora artystycznego i pedagog Opery Bałtyckiej; Ayrin Ersöz, turecka choreografka i wykładowczyni na Yildiz Technical University w Istambule; Anna Piotrowska, kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu; Charlie Morrissey, brytyjski pedagog i choreograf stale współpracujący m.in. z Siobhan Davies Dance i Norhtern School of Contemporary Dance w Leeds oraz dr Franz Anton Cramer, wykładowca i naukowiec piszący o tańcu, twórca kierunku Taniec współczesny, Choreografia, Koncept na Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz w Berlinie.  W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury: I nagroda – 3.000 euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 euro oraz Nagrodę Publiczności. Konkurs odbędzie się w dniach 5 – 9 czerwca (od poniedziałku do piątku).

Program:

Samuli Emery / Finlandia/Niemcy / SUB (Premiera)

Studiuje na Salzburg Experimental Academy of Dance, jako tancerz background występował z Isackiem Elliotem, Saarą Aalto i innymi fińskimi artystami. Wygrywał wiele nagród  europejskich konkursach choreograficznych, między innymi drugie miejsce na International Solo Dance Festival w Stutgardzie. Uczy tańca współczesnego, hip-hopu i voguing.

Jung In Lee / Korea Południowa/Austria / Skins

Jung In Lee ukończyła Kyung Hee University. Do Europy przyjechała jako solistka i współpracowała z zespołami krajów Europy Wschodniej. Została wybrana przez Arts Council Korea do rezydencji w Sofii i Tel Awiwie. Tańczyła w Korea National Contemporary Dance, aktualnie pracuje też przy promocji tańca współczesnego Korei.

Maria Novella Tattanelli /Włochy / Grab

Maria Novella Tattanelli uczyła się w Opus Ballet we Florencji. Brała udział w: Tipperary Dance Platform, Ireland and Nod Workshops, tańczyła z Kibbutz Contemporary Dance Company. W Izraelu współpracowała z Sharon Vaisvaseer i Eyalem Dadonem. Obecnie tańczy w Cie Sonia Rodriguez Hernandez w Berlinie.

Axel Loubette / Francja / Unit 777

Axel Loubette – tancerz, pedagog i choreograf. W sezonie 2015-2016 był choreografem La Fabrique de la dance w Paryżu. Jako solista tańczył w Cie RBS, jako tancerz uliczny w Cie Transposition, a od 2013 roku jest pełnoetatowym tancerzem Cie Grenade.

Drosia Triantaki / Grecja / Souls

Ukończyła Folkwang Universität der Künste i State School of Dance w Atenach, posiada certyfikat techniki Merce’a Cunninghama. Jest założycielką i choreografką Die Wolke Art Group.

Ieva Navickaite / Litwa/Szwecja / Joke’s on Me 

Ieva Navickaite – stypendystka Idyllwild Arts Academy (USA). Po ukończeniu studiów pracowała m.in. w Aura dance Theatre, Reut Shemesh Dance Company, Kibbutz Contemporary Dance Company, Jerome Meyer, Cienfuegos Danza. Obecnie tańczy w Van Huynh Company.

Carlo Massari / Włochy/ Don’t be Afraid (chor. Carlo Massari i Hun-Mok Jung) 

Carlo Massari – dyrektor artystyczny C&C, założonej z Chiarę Taviani. Współpracował z wieloma teatrami Włoch i Belgii, między innymi z: Teatro delle Moline, Teatro della Limonaia Binario Morto Barbary Nativi. Rancia Company, Balletto Civile prowadzonej przez Michela Lucenti.i z Petri Dish and Baba Fish

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close