IX Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2017: Preselekcja – dzień 4

Zdjęcie: IX Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2017: Preselekcja – dzień 4

Fot. Katarzyna Bąba/teatralna.com

Wersja do druku

Udostępnij

Stała część festiwalu to Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest, zyskujący z roku na rok coraz większe znaczenie w europejskim środowisku tanecznym. W ciągu czterech dni swoje solowe spektakle zaprezentują, przed międzynarodowym jury, artyści z całej Europy. Do konkursu zgłosiło się 146 tancerzy, najwięcej z Francji i Polski (po 25 osób, 3 z Trójmiasta), z Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Izraela, a także z Japonii, Tajwanu, Korei Południowej, Tajlandii, Brazylii, USA, Demokratycznej Republiki Konga i Australii.

Czwartego dnia wystąpią: Deborah Moreau (Francja), Jernej Bizjak (Słowenia), Agnieszka Janicka (Polska), Thomas Barbarisi (Francja), Marina Miguel (Hiszpania), Tomasz Pomersbach (Polska), Samuli Emery (Finlandia/Niemcy), Diego de la Rosa (Hiszpania/Niemcy).

Do drugiego etapu konkursu przeszło 35 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie: Izabela Sokołowska-Boulton, trójmiejska tancerka, zastępca dyrektora artystycznego i pedagog Opery Bałtyckiej; Ayrin Ersöz, turecka choreografka i wykładowczyni na Yildiz Technical University w Istambule; Anna Piotrowska, kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu; Charlie Morrissey, brytyjski pedagog i choreograf stale współpracujący m.in. z Siobhan Davies Dance i Norhtern School of Contemporary Dance w Leeds oraz dr Franz Anton Cramer, wykładowca i naukowiec piszący o tańcu, twórca kierunku Taniec współczesny, Choreografia, Koncept na Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz w Berlinie.  W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury: I nagroda – 3.000 euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 euro oraz Nagrodę Publiczności. Konkurs odbędzie się w dniach 5 – 9 czerwca (od poniedziałku do piątku).

Deborah Moreau / Francja / Skin off

Deborah Moreau od ponad dziesięciu lat współpracuje jako tancerka z Cie Trafic de Styles, Cie Propos, Cie Dansité i innymi. Jest samoukiem, inspiruje się sztukami plastycznymi, designem, cyrkiem i teatrem fizycznym (International School of Physical Theater Jacques Lecoq).

Jernej Bizjak / Słowenia / Solo for Real / (chor. Fabio Liberti)

Jernej Bizjak studiował na Codarts, wraz z IT Dansa z Barcelony i Danish Dance Theatre z Kopenhagi, gdzie występował w choreografiach O. Naharina, J. Kyliana, S.Larbi Cherkaoui i innych. Od 2015 roku pracuje jako niezależny artysta.

Agnieszka Janicka / Polska / Lead Me

Agnieszka Janicka – tancerka teatru V6, studentka choreografii na Akademii Muzycznej w Łodzi i absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku taniec. Jest laureatką konkursów choreograficznych 3…2…1 Taniec! w Krakowie oraz Source of dance w Tarnowie. Jest rezydentką Krakowskiego Centrum Choreograficznego i współautorką spektaklu Bagaż.

Thomas Barbarisi / Francja / Slave (chor. David Llari)

Thomas Barbarisi tańczy m.in. hip-hop, uczy się pod okiem Katii Neyder i Davida Llari.

Marina Miguel / Hiszpania / Woher (Premiera)

Marina Miguel ukończyła taniec współczesny na Institut del Teatre w Barcelonie. Studiuje choreografię i interpretację oraz występuje w Kernel Dance Theatre.

Tomasz Pomersbach / Polska / Kamuflaż (chor. Tomasz Pomersbach, Anita Szurek)

Tomasz Pomersbach ukończył London Contemporary Dance School. Były tancerz Polskiego Teatru Tańca, gdzie występował m.in. w choreografiach Ohada Naharina, Yossiego Berga oraz Jo Strømgrena, współrealizował również dwa spektakle w ramach Atelier młodych choreografów. Od 2014 roku twórca niezależny, związany z Pink Mama Theatre.

Samuli Emery / Finlandia/Niemcy / We do this, we don’t talk (chor. Barnaby Booth)

Samuli Emery studiuje na Salzburg Experimental Academy of Dance, jako tancerz background występował z Isackiem Elliotem, Saarą Aalto i innymi fińskimi artystami. Wygrywał wiele nagród w europejskich konkursach choreograficznych, między innymi drugie miejsce na International Solo Dance Festival w Stuttgarcie. Uczy tańca współczesnego, hip-hopu i voguing.

Diego de la Rosa / Hiszpania/Niemcy / Prisoner of his Happiness

Diego de la Rosa uczył się tańca na ulicach, w 2012 roku wraz z innymi założył Frantics Dance Company. Inspiruje go głównie breakdance, akrobacje, sztuki walki, hip hop eksperymentalny, teatr fizyczny i GaGa.

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close