IX Gdański Festiwal Tańca: Warsztaty dla dzieci i tancerzy

Zdjęcie: IX Gdański Festiwal Tańca: Warsztaty dla dzieci i tancerzy

Fot. Anna Kłosowska

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas IX Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędą się warsztaty dla dzieci i tancerzy. Oferta dla dzieci obejmuje warsztaty Rity Góbi, warsztaty taneczne dla dzieci i rodziców poprowadzi Barbara Szamotulska, Charlie Morrissey poprowadzi warsztaty z techniki tańca współczesnego, a Julia Koch – zajęcia poświęcony repertuarowi i partnerowaniu.

Koszt: 40 zł (warsztat dla dzieci i rodziców), 60 zł (warsztaty dla dzieci oraz warsztat Julii Koch), 80 zł (wszystkie pozostałe). Karta Tancerza zapewnia zniżkę w wysokości 50%.

Kontakt: biuro@klubzak.com.pl, kasa@klubzak.com.pl.

Terminy:

3 czerwca 2017
11.00 – 12.30 / Rita Gobi / taniec współczesny – dla dzieci 8-12 lat
13.00 – 17.00 / Rita Gobi / taniec współczesny

4 czerwca 2017
11.00 – 12.30 / Rita Gobi / taniec współczesny – dla dzieci 8-12 lat
11.00 – 12.30 / Barbara Szamotulska / taniec dla rodziców i dzieci
13.00 – 17.00 / Charlie Morrissey / technika tańca współczesnego

11 czerwca 2017
11.00 – 14.00 / Julia Koch / repertuar i partnerowanie

11.00 – 12.30 / Barbara Szamotulska / taniec dla rodziców i dzieci

Rita Góbi / Trening Góbi

Zajęcia będą realizowane w dwóch grupach: zaawansowanych tancerzy i dzieci w wieku 8-12 lat.

Rita Gobi od lat tworzy unikalny język tańca, nie stroniąc od elementów humorystycznych – bawi się energią, dynamiką, izolacjami, z ruchem minimalnym i powtarzalnym. Taniec jest jak kreatywna gra, a trening przypomina plac zabaw improwizacji. Warsztat rozpocznie się rozgrzewką i ćwiczeniami na koordynację. W trakcie zajęć uczestnicy będą również wykorzystywać mimikę i głos.

Rita Góbi studiowała balet w Serbii, tytuł choreografa i pedagoga zdobyła na Węgierskiej Akademii Tańca. Pracowała w Yvette Bozsik Company, Performance Sirkus (Finlandia), Theatar Mimart (Belgrad) oraz z takimi choreografami, jak: Anna Réti, Klára Pataky, Robert Lingren, Krisztián Gergye, Miklós Jancsó. Jej prace były wielokrotnie nagradzane, między innymi za najlepszy spektakl w Hungarian Contemporary Dance Category, drugą nagrodą w krakowskim 3….2….1… taniec!, nagrodą publiczności na Belgradzkim Festiwalu Miniatur oraz pierwszą nagrodą na SoloDuo w Kolonii.

Charlie Morrissey / Technika tańca współczesnego i improwizacja kontaktowa

Warsztat będzie składał się z techniki tańca współczesnego i improwizacji kontaktowej. Role, zawieszenia i upadki będą polem eksploracji, nauki słuchania oraz nastawienia się na pracę z przestrzenią i drugą osobą.

 

Charlie Morrissey jest choreografem, performerem i naukowcem. Tworzy spektakle site-specific i podróżuje po całym świecie jako pedagog. Uczył między innymi w Siobhan Dance, Carte Blanche, Laban i Rambert School of Dance.

 

Julia Maria Koch / Repertuar i wstęp do techniki dysasocjacji

Uczestnicy nauczą się fragmentów partnerowań ze spektaklu Hither and Thither. Na tym przykładzie omówione zostaną m.in. kwestie użycia ciężaru, miednicy i osadzenia stóp; technika dysasocjacji wymaga koordynacji, kontroli i dobrej techniki. Wszystkie zdobyte umiejętności będzie można wykorzystać w ćwiczeniach z kompozycji i poeksperymentować z przedstawionym materiałem.

Julia Maria Koch – tancerka i choreografka z tytułem Konserwatorium Barcelony. Pracowała z takimi zespołami jak Staatstheater Darmstadt, Operahouse Liceu w Barcelonie, La Veronal i innymi. Jako konsultant ruchu współpracowała z brooklińską Academy of Music. Jej spektakle pokazywano między innymi w Baryshnikov Arts Center w Nowym Jorku i Teatro Conde Duque w Madrycie. Jej film taneczny SOLARLIOD był pokazywany na międzynarodowych festiwalach na całym świecie i wygrał Screengrab Media Award w Townsville, w Australii i Arte Laguna Prize.

Barbara Szamotulska-Dziubich / Taniec dla rodziców z maluchami

Ruch jako proces zmiany – warsztaty  dla dzieci raczkujących i przedszkolnych oraz ich opiekunów to wspólne bycie w ruchu i bezruchu. To okazja do aktywnego i twórczego poznawania swojego ciała, ruchu, ciężaru, czasu i przestrzeni. Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie ze sobą wygodnego stroju na przebranie.

 

Barbara Szamotulska-Dziubich – psycholożka, terapeutka, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Sopocie i studiów podyplomowych (psychologia kliniczna) na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, współzałożycielka Mama Dance Company. Przez dwa lata szkoliła się w Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. Obecnie jako psycholog wykorzystuje ruch do terapeutycznej pracy z dziećmi i dorosłymi.

Więcej na stronie Gdańskiego Festiwalu Tańca: www.gdanskifestiwaltanca.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Gdańsk: Dance Fusion, ul. Hynka 69

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close