Jelenia Góra/Scena dla tańca 2014: „MaMa Perform” – chor. Maria Stokłosa

Zdjęcie: Jelenia Góra/Scena dla tańca 2014: „MaMa Perform” – chor. Maria Stokłosa

Fot. Wojciech Kaniewski

Wersja do druku

Udostępnij

Tematem przewodnim MaMa Perform  jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa (choreografia) podczas kilkumiesięcznego procesu twórczego z grupą 10 matek zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to, co ważne, to, z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to, co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym, jak mogłoby być.

Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

Choreografia: Maria Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska

Czas trwania: 45 minut

Trailer

Cykl pokazów MaMa Perfrorm jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.

Logo Burdąg z pełną nazwą (miniaturka)    logo mama (miniaturka)    IMIT (miniaturka)   Logo Scena dla tańca (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Jelenia Góra: Miejski Dom Kultury MUFLON, ul. Cieplicka 172

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close