Katowice / Przestrzenie Sztuki: „Contact Families Show” – konc. i chor. Anna Wańtuch

Zdjęcie: Katowice / Przestrzenie Sztuki: „Contact Families Show” – konc. i chor. Anna Wańtuch

Katowice / Przestrzenie Sztuki: „Contact Families Show” - konc. i chor. Anna Wańtuch. Fot. Michał Grocholski

Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na Contact Families Show w koncepcji i choreografii Anny Wańtuch – spektakl laureatki otwartego naboru na prezentacje spektaklu średniego formatu w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice. Przedstawienie adresowane jest do rodzin z dziećmi. Wstęp wolny.

Wersja do druku

Udostępnij

Contact Families Show to choreograficzny performans dla rodzin, przygotowany w trakcie procesu warsztatowego z dziećmi w wieku 1,5-5 lat oraz ich opiekunami. Podczas tych spotkań członkowie i członkinie grupy poznawali/poznawały twórczość współczesnych choreografów, improwizowali, pracowali ucząc się metod Contakids i innych praktyk somatycznych, ale przede wszystkim rozpoznawali swoje własne potrzeby ruchowe w zabawie, która angażowała zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Choreografia składa się z działań, których kolejność jest wynikiem losowych wyborów uczestników dokonywanych w trakcie dziania się performansu, dzięki czemu pojawia się dużo miejsca na improwizacje, a spotkanie jest unikatowe i niepowtarzalne.
Intensywność zaangażowania zależy od każdego/każdej indywidualnie, a na scenie kreowana jest przestrzeń demokratyczna i swobodna, w której każda aktywność (a także jej brak) jest akceptowana.

Realizacje Anny Wańtuch kierowane są do rodzin z małymi dziećmi. Jej akcje twórcze wykorzystują eksperymenty taneczne, które służą pielęgnowaniu więzi i relacji. W ten sposób tworzy się przestrzeń wypełniona tańcem, radością, bliskością oraz wspólną zabawą.
Atmosfera ta udziela się także widowni, która – jeśli tylko chce – może uczestniczyć w widowisku lub zainspirować się do własnych poszukiwań.

Spektakl przeznaczony dla rodzin z dziećmi w każdym wieku.

Aktywny udział i działania na scenie zalecane dla dzieci 2+, mniejsze dzieci będą mogły się zaadaptować z pomocą opiekunów.

W trakcie spektaklu wykorzystywana jest muzyka elektroniczna wykonywana na żywo.

Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch
Muzyka: Franciszek Araszkiewicz
Elementy scenograficzne: Filip Wańtuch

Spektakl powstał w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Katowice / Przestrzenie Sztuki: „Contact Families Show” - konc. i chor. Anna Wańtuch. Fot. Michał Grocholski

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Katowice: Sala Koncertowa Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close