Katowice: „Taniec na Rymera”– rozmowy o choreografii. Kurator: Rafał Urbacki

Zdjęcie: Katowice: „Taniec na Rymera”– rozmowy o choreografii. Kurator: Rafał Urbacki

Fot. Michał Musielak

Wersja do druku

Udostępnij

Rafał Urbacki zaprasza na autorski cykl spotkań dyskusyjno-warsztatowych, które zapoznają widzów, badaczy, krytyków, twórców, studentów, miłośników sztuki z nieprezentowanymi na Śląsku artystami szeroko pojętego performansu tanecznego i ich metodami pracy. Spotkania mają służyć szukaniu sposobów mówienia o choreografii współczesnej. Chodzi o to, żeby poznawać różne formy sztuki performatywnej, bo ruch to nie tylko balet, street, taniec towarzyski, ludowy, teatr tańca, joga, technika polska, latino, crossfit czy You Can Dance.

Spotkania mają charakter otwarty po wcześniejszym zgłoszeniu chęci udziału na maila: rafal.urbacki@gmail.com.

Rafał Urbacki: „Jak rozmawiać o tańcu, choreografii i w ogóle ruchu? Może zamiast rozmowy trzeba zacząć samemu się ruszać. Marzy mi się, żeby po moim performansie widzowie kiedyś zrecenzowali go ruchem”.

Uczestnicy wraz z prowadzącym będą oglądać nagrania kanonu choreografii światowej albo nowości w dziedzinie performansu tanecznego, po czym niezależnie od doświadczenia będą dyskutować o tym, co zobaczyliśmy. Oglądane tytuły będą niespodziankami.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu – w środy o godz. 20.00.
Pierwsze terminy:
19.04. (zgłoszenie do 16.04.),
24.05. (zgłoszenie do 22.05.)

Wstęp wolny!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Katowice: ul. Rymera

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close