Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Niemen” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak

Zdjęcie: Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Niemen” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak

Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Zespół Kieleckiego Teatru Tańca zaprasza w niezwykłą podróż po świecie porywająco zinterpretowanych i barwnie zaprezentowanych złotych przebojów Czesława Niemena. Nieustanne źródło radości i wzruszeń, jakim jest muzyka Czesława Niemena w połączeniu z lirycznymi choreografiami stanowi niezwykły spektakl, w którym każdy widz znajdzie coś dla siebie i który zapamięta na długo. Choreografie wchodzące w skład dzisiejszej wersji spektaklu Niemen, początkowo tworzyły część trylogii Uczucia, której premiera odbyła się w 1995 roku i była pierwszym spektaklem inaugurującym działalność sceniczną Kieleckiego Teatru Tańca. Wówczas spektakl nosił nazwę Tęsknoty. Następnie choreografie do utworów Czesława Niemena, które wzbogacono o nowe pozycje, zlożyły się na odrębny spektakl Niemen i wykonywane były m.in. podczas koncertów z udziałem kompozytora. W 2006 roku w warszawskim Teatrze Rampa odbyła się premiera wznowieniowa spektaklu Niemen. W tej wersji, poza baletem Kieleckiego Teatru Tańca, w spektaklu udział wzięli pianista Artur Dutkiewicz oraz Chór Pro Forma z Olsztyna.

Artur Dutkiewicz opracował na jazzowo cały jego recital.
Chór Kameralny Pro Forma to czołowy zespół wykonujący utwory klasyczne. W tym spektaklu, jako pierwszy w kraju podjął próbę zmierzenia się z repertuarem Czesława Niemena w autorskich aranżacjach Marcina Wawruka.

W wersji wykonywanej 13 lutego wystąpi Kielecki Teatr Tańca.

Aktualnie w spektaklu, z udziałem wyłącznie Baletu Kieleckiego Tetaru Tańca, wykorzystywane są utwory:

Nigdy się nie dowiesz
Płonąca stodoła 
Wspomnienie 
Jaki kolor wybrać chcesz 
Dziwny jest ten świat 
Nie wiem czy to warto 
Preludium (Prelude)
Nim przyjdzie wiosna 
Cała w trawie
Ach jakie oczy

Bilety w cenie 50 zł dla par oraz 30 zł dla osób indywidualnych do nabycia w kasie KTT (Plac Moniuszki 2B – wejście od strony kawiarni Antrakt).
Uwaga Konkurs! Do wygrania bilety na spektakl!

Kasa czynna od 2 lutego (od poniedziałku do piątku) w godzinach 14.00 – 17.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem.
Rezerwacje pod numerem telefonu 41 36 76 712 lub mailowo: impresariat@ktt.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Następny spektakl o 19.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close