Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Tajemnice wirtualnego świata” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak

Zdjęcie: Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Tajemnice wirtualnego świata” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak

Fot. Marcin Boruń

Wersja do druku

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy na spektakl skierowany do młodzieży szkolnej pt. Tajemnice wirtualnego świata. Jego akcja rozgrywa się w szkolnym świecie rzeczywistym – na lekcji: w-f, biologii, informatyki oraz świecie wirtualnym: w grach komputerowych. Przedstawia świat szkolnych przyjaźni, wspólne działania, ale również brak tolerancji, chęć napiętnowania, chęć znalezienia ofiary.

Głównym przesłaniem jest podkreślenie, iż w dzisiejszym społeczeństwie liczą się umiejętności współistnienia i współdziałania zarówno w realnym działaniu jak i wirtualnym. To z kolei, jak wiemy, nie zawsze jest zauważane i doceniane przez rówieśników.

Opowiadanie oparte jest na zdarzeniach, które wydarzyły się w pewnej klasie. Każda z lekcji pokazuje inne relacje między rówieśnikami i nauczycielem. Podczas żartobliwie przedstawionej lekcji w-f, wyraźnie zarysowują się postacie liderów i „oferm” klasowych. Lekcja biologii pokazuje relację uczniów z nauczycielem przyjaznym i zbyt spokojnym, aby okiełznać zwariowaną klasę.

Diametralnie sytuacja odwraca się na informatyce, kiedy to lekcję prowadzi surowa, żądająca dyscypliny nauczycielka, która doskonale panuje nad uczniami. Informatyka staje się również szansą dla dwójki „oferm” klasowych, którzy okazują się najbardziej błyskotliwymi uczniami z tego przedmiotu. Udaje im się pokonać złośliwego wirusa, który opanował szkolny komputer. Liderzy klasowi zazdroszcząc im udanego poskromienia wirusa zostają na noc w sali informatycznej, żeby zgłębić tajemnice komputerów i wirtualnego świata.

Zmęczeni długotrwałym surfowaniem w Internecie, usypiają. Sen wprowadza ich w świat gier komputerowych, w których postacie się wcielają. Przygody okazują się nie zawsze zabawne, ale czasami dramatyczne i niebezpieczne. Z opresji ratują ich „ofermy” klasowe, które wykazują się odwagą i lojalnością wobec rówieśników – wcześniejszych prześladowców.

Premiera spektaklu odbyła się 13 marca 2010 roku z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Choreografia – Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak
Muzyka – Paweł Łukowiec
Kostiumy – Anna Maria Klikowicz
Scenografia – Anna Maria Klikowicz i Grzegorz Pańtak
Reżyseria światła – Grzegorz Pańtak

Czas trwania 45 minut

http://www.ktt.pl/onas/index.php?url=ogloszenia&id=147

Bilety w cenie 18 zł. Bezpłatne wejściówki dla posiadaczy kieleckiej Karty Dużej Rodziny.

Rezerwacji biletów można dokonywać pod nr tel. 41 36 76 712, 693 695 826 lub na adres mailowy e.przewozniak@ktt.pl

FORMULARZ ZAMÓWIENIA BILETÓW SZKOLNYCH

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close