Kielce: Kielecki Teatr Tańca – Wieczór Walentynkowy (fragmenty: „Niemen”, „Jazz dance back and forth”, „Dziadek do orzechów”, „Moc Haniela”)

Zdjęcie: Kielce: Kielecki Teatr Tańca – Wieczór Walentynkowy (fragmenty: „Niemen”, „Jazz dance back and forth”, „Dziadek do orzechów”, „Moc Haniela”)

Niemen. Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na Wieczór Walentynkowy, podczas którego zostaną pokazane fragmenty przedstawień, takich jak: Niemen, Jazz dance back and forth, Dziadek do orzechów, Moc Haniela. Wieczór Walentynkowy będzie niezwykle barwny i urozmaicony.

Niemen

Choreografie wchodzące w skład dzisiejszej wersji spektaklu Niemen, początkowo tworzyły część trylogii Uczucia, której premiera odbyła się w 1995 roku i była pierwszym spektaklem inaugurującym działalność sceniczną Kieleckiego Teatru Tańca. Wówczas spektakl nosił nazwę Tęsknoty. Następnie choreografie do utworów Czesława Niemena, wzbogacone o nowe pozycje, zlożyły się na odrębny spektakl pt. Niemen i wykonywane były m.in. podczas koncertów z udziałem kompozytora. W 2006 roku w warszawskim Teatrze Rampa odbyła się premiera wznowieniowa spektaklu Niemen. W tej wersji, poza Baletem Kieleckiego Teatru Tańca, w spektaklu udział wzięli pianista Artur Dutkiewicz oraz Chór Pro Forma z Olsztyna.

Wykonawcy:

Kielecki Teatr Tańca
Artur Dutkiewicz – pianista jazzowy
Kameralny Chór Pro Forma z Olsztyna pod kierownictwem Marcina Wawruka

Jazz dance back and forth

JAZZ DANCE Back and Forth to nieoceniona, sparafrazowana artystycznie lekcja historii tańca jazzowego w świecie Zachodu – od jego korzeni po modern jazz i new style.

Idea: Elżbieta Szlufik-Pańtak
Choreografia: Bill Goodson
Kostiumy: Anna Czyż
Scenografia i opracowanie światła: Grzegorz Pańtak

Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów w wersji Kieleckiego Teatru Tańca stanowi piękną, barwną kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych.

Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoli widzom przenieść się w świat magii i fantazji. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Dziadek do orzechów jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który używając w swym dziele raczej nietypowych instrumentów jak: trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni.

muzyka: Piotr Czajkowski

choreografia: Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak

scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska

Moc Haniela
Aniołowie są wśród nas. To duchowi przewodnicy, których zsyła Bóg aby nas osłaniali, chronili, pomagali w czynieniu dobra.
Wśród nich jest Haniel – Archanioł Miłości. To on włada emocjami i rozpala gorącą miłość. Samotnym sercom pomaga odnaleźć się nawzajem i kieruje je na nieznane drogi, gdzie mogą spotkać kogoś, kto jest im pisany.

choreografia: Alicja Horwath-Maksymow

Kielecki Teatr Tańca zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu Walentynkowego. Należy ułożyć i przesłać na adres KTT wiersz miłosny, dedykowany bliskiej osobie. Do wygrania wejściówki na wieczór walentynkowy i możliwość przedstawienia swojego wiersza na scenie.

Regulamin i ważne dokumenty należy pobrać tutaj.

Bilety są cenie 50 zł (dla pary) i 30 zł (dla jednej osoby).

Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 41 367 67 12.

Bezpłatne wejściówki dla posiadaczy kieleckiej Karty Dużej Rodziny na wszystkie wydarzenia w Kieleckim Teatrze Tańca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kielce: Kielecki Teatr Tańca, Plac Moniuszki 2B

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close