Kielce/XIII Festiwal Tańca Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Dziadek do orzechów”

Zdjęcie: Kielce/XIII Festiwal Tańca Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Dziadek do orzechów”

Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl – Dziadek do orzechów, którego premiera odbyła się 6 grudnia 2012. Autorami choreografii są Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Niezwykle istotnym atutem produkcji są również kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, na stałe współpracującą z Operą Wrocławską. W kwietniu spektakl zostanie zaprezentowany w ramach XIII Festiwalu Tańca Kielce.

Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoli widzom przenieść się w świat magii i fantazji. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Dziadek do orzechów jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który używając w swym dziele raczej nietypowych instrumentów jak: trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni.

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Elżbiet Szlufik Pańtak, Grzegorz Pańtak
scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska

Bilety w cenie 30, 40, 50 zł do nabycia w kasie KTT, Pl. Moniuszki 2B, Kielce, tel. 41 361 27 46

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close