Kolonia, Niemcy: Magda Przybysz i Sergej Miangardt „dancing for the birds, they watching us”

Zdjęcie: Kolonia, Niemcy: Magda Przybysz i Sergej Miangardt „dancing for the birds, they watching us”

Fot. z archiwum Magdy Przybysz

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt dancing for the birds, they watching us choreografki i performerki Magdy Przybysz (PL) oraz kompozytora Sergeja Miangardta (GER) został zrealizowany w ramach dwóch rezydencji: w Klubie Żak w Gdańsku oraz w Freihendelszone w Koloni. Jego opiekunem artystycznym jest uznawany za enfant terrible tańca współczesnego Trajal Harrell (USA). Tworcy stworzyli dekolaż ruchowo-dźwiękowy dekonstruując przełomowe performansy i videoclipy drugiej połowy XX i początków XXI wieku oraz przyglądając się historii tańca, kosmosu i zagadnieniu czasu. Ich punktem wyjścia było stwierdzenie Georga Maciunasa z legendarnej grupy Fluxus, ktory napisał w liście do Williama de Riddera: „Fluxus nie ma nic wspólnego ze sztuką pop”.

Premiera odbędzie się w Gdańsku w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Więcej

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kolonia, Niemcy: Freihandelszone, Krefelder Straße 71

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close