Spektakle

Komedia w dawnym stylu albowiem nic się nie z-dada-rza

Zdjęcie: Komedia w dawnym stylu albowiem nic się nie z-dada-rza

<span style="font-family: 'times new roman', times;"><strong>Z recenzji: </strong></span> <span style="font-family: 'times new roman', times;"><strong><em> </em></strong></span><span style="font-family: 'times new roman', times;">"Komedia w dawnym stylu zachwyciła swą formą i bezpretensjonalnością. Naszą wrażliwość wystawiono na próbę, każąc znaleźć się między łomotem grającego na żywo transowo-rockowego zespołu Chlupot Mózgu, tekstem Milana Kundery przemawiającym z ekranu i tańcem do upadłego trzech Vincentów (Leszek Bzdyl, Mariusz Jędrzejewski, Wojciech Kolesiński). Ten muzyczno-teatralny happening, w którym Hrabina de T. (Katarzyna Chmielewska) zmaga się w samotności ze swoim ciałem, a Julia (Milena Rewińska) delikatnym gestem znaczy swoją samotność, zamknięta w aluminiowej klatce opowiedział mi o człowieku i jego wrażliwości. Zgiełk wywołany przez Chlupot Mózgu, bełkot wydobywający się z głośników i tańczący swoje emocje aktorzy Dada, to była sama prawda. To mnie poruszyło, wzruszyło i rozbawiło.</span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">I za tę Komedię dziękuję. Zwłaszcza za jej niespodziewany sentymentalny finał podkreślony cudną starą piosenką."</span> <strong><span style="font-family: 'times new roman', times;">Monika Brand, "Gazeta Morska"</span></strong> <span style="font-family: 'times new roman', times;"> </span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">reżyseria: Leszek Bzdyl; choreografia: Bzdyl & Chmielewska; kostiumy: Katarzyna Piątek;</span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">muzyka: Chlupot Mózgu; wystąpili: Katarzyna Chmielewska, Milena Rewińska, Bzdyl, Mariusz</span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">Jędrzejewski, Wojciech Kolesiński, Patrycja Kujawska & Chlupot Mózgu (Jacek Staniszewski,</span> <span style="font-family: 'times new roman', times;">Grzegorz Welizarowicz, Bartek Adamczak)</span>    

Wersja do druku

Udostępnij

Z recenzji: 


„Komedia w dawnym stylu zachwyciła swą formą i bezpretensjonalnością. Naszą wrażliwość wystawiono na próbę, każąc znaleźć się między łomotem grającego na żywo transowo-rockowego zespołu Chlupot Mózgu, tekstem Milana Kundery przemawiającym z ekranu i tańcem do upadłego trzech Vincentów (Leszek Bzdyl, Mariusz Jędrzejewski, Wojciech Kolesiński). Ten muzyczno-teatralny happening, w którym Hrabina de T. (Katarzyna Chmielewska) zmaga się w samotności ze swoim ciałem, a Julia (Milena Rewińska) delikatnym gestem znaczy swoją samotność, zamknięta w aluminiowej klatce opowiedział mi o człowieku i jego wrażliwości. Zgiełk wywołany przez Chlupot Mózgu, bełkot wydobywający się z głośników i tańczący swoje emocje aktorzy Dada, to była sama prawda. To mnie poruszyło, wzruszyło i rozbawiło.

I za tę Komedię dziękuję. Zwłaszcza za jej niespodziewany sentymentalny finał podkreślony cudną starą piosenką.”

Monika Brand, „Gazeta Morska”

 

reżyseria: Leszek Bzdyl; choreografia: Bzdyl & Chmielewska; kostiumy: Katarzyna Piątek;
muzyka: Chlupot Mózgu; wystąpili: Katarzyna Chmielewska, Milena Rewińska, Bzdyl, Mariusz
Jędrzejewski, Wojciech Kolesiński, Patrycja Kujawska & Chlupot Mózgu (Jacek Staniszewski,
Grzegorz Welizarowicz, Bartek Adamczak)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close