Koszalin/Scena dla tańca 2013/Przygoda z tańcem: Karol Urbański „Ngoma – tańczący słoń”

Zdjęcie: Koszalin/Scena dla tańca 2013/Przygoda z tańcem: Karol Urbański „Ngoma – tańczący słoń”

Fot. Krzysztof Wasielewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Szczeciński spektakl taneczny dla dzieci zostanie pokazany w Koszalinie w ramach Sceny dla tańca 2013 i projektu Przygoda z tańcem. Tylko obcując z tą sztuką, można ją zrozumieć – uważają twórcy spektaklu, dlatego zachęcają dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu. Pokazują też, jak różnorodne formy może mieć taniec. Na oprawę muzyczną spektaklu składają się utwory m.in. Prokofiewa, Musorgskiego, Saint-Saënsa oraz muzyka Roberta Kani.

Słoń, który tańczy? To przecież niemożliwe. Słonie tego nie potrafią. A jednak… Jeśli się coś kocha i czegoś pragnie, to na pewno można to osiągnąć – uważa Ngoma i wie, co mówi, bo taniec to jego pasja. Dzięki niej poczuł się szczęśliwy. Razem z nim wielką moc i radość tańca mogą odkryć też widzowie. Tańczyć może każdy, jeśli tylko chce. Warto poszukać rytmu w sobie – z pomocą Ngomy i jego przyjaciół każdemu uda się odkryć tę pasję w sobie.

Ngoma – tańczący słoń

Premiera obecnej realizacji: 20.10.2012 r.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Karol Urbański

Muzyka oryginalna: Robert Kania

Kostiumy i scenografia: Tijana Jovanovic

Reżyseria światła: Maciej Igielski

Spektakl trwa 60 minut.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Koszalin: Centrum Kultury 105 w Koszalinieul. Zwycięstwa 105

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close