Koszęcin/ VIII Letnia Szkoła Artystyczna: Program dla aktorów – Ruch Postaci z Lianą Nyquist

Zdjęcie: Koszęcin/ VIII Letnia Szkoła Artystyczna: Program dla aktorów – Ruch Postaci z Lianą Nyquist

Taniec w Europie po 1989.

Wersja do druku

Udostępnij

Ruch Postaci z Lianą Nyquist

Intensywny trening, pobudzający aktorów zarówno fizycznie, jak i twórczo, obejmuje rozwój charakteru postaci z uwzględnieniem ćwiczeń aktorskich tj. „animal work”. Liana Nyquist poprowadzi uczestników poprzez fizyczne techniki opowiadania historii oraz jasnego zrozumienia narzędzi ciała i ich świadomego zastosowania.

Program treningu skupia się wokół techniki, która umożliwia aktorowi badanie relacji pomiędzy wewnętrznym stanem psychicznym postaci, a jej zewnętrzną ekspresją fizyczną. Proponowana seria intensywnych ćwiczeń fizycznych i praktycznych zadań aktorskich umożliwia głębsze zrozumienie relacji wewnętrznego i zewnętrznego tempa danego charakteru – rytmu, który stanowi o jego esencji emocjonalnej, a objawia się w jego fizyczności.

36-cio godzinny program będzie obejmował teorię i rozszerzoną pracę ruchową umożliwiającą odkrywanie fizycznego świata postaci ze Snu Nocy Letniej W. Szekspira, stanowiących temat przewodni warsztatów.

Liana Nyquist szkoliła uznanych aktorów brytyjskiego i światowego kina, wśród których byli m.in.: Collin Firth, Paul Bettany, Tom Hardy, Michael Fassbender. Jako pedagog ruchu scenicznego na stałe współpracuje z Drama Centre w Londynie, gdzie studiowała a następnie była asystentką Yata Malmgrena – założyciela i twórcy programu szkoły – Movement Psychology, bazującego na systemie Rudolfa Labana i Williama Carpentera. Na tej bazie Liana Nyquist  opracowała swoją unikalna technikę treningu fizycznego dla aktorów, którą następnie rozwijała na bazie doświadczeń pedagogicznych w Drama Centre, a także w wielu innych szkołach aktorskich w Londynie tj. East 15, czy też w czasie warsztatów, które prowadziła w Zurychu, Paryżu i Berlinie. Istotny wpływ na pracę Liany z aktorami ma także jej długoletnie doświadczenie artystyczne. Jako reżyser ruchu scenicznego zrealizowała wiele produkcji teatralnych w Londynie oraz współpracowała m.in. z Operą Królewską w Sztokholmie

Uczestnicy

Program skierowany jest do aktorów oraz studentów ostatnich lat szkół aktorskich. Do udziału w treningu wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Dodatkowo w czasie warsztatów obecny będzie tłumacz. Uczestnicy przed rozpoczęciem warsztatów powinni zapoznać się ze sztuką Sen Nocy Letniej W. Szekspira w języku polskim bądź angielskim. Tak samo w wymienionych językach uczestnicy wybierają jeden monolog do pracy warsztatowej. W czasie treningu obecny będzie tłumacz. Dokładne wskazówki dotyczące wyboru monologów uczestnicy otrzymają drogą mailową po zakończeniu naboru.

Pałac w Koszęcinie

Letnia Szkoła Artystyczna odbywa się już po raz ósmy w Koszęcinie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Miejsce sprzyja realizacji założeń programowych szkoły ze względu na doskonałą infrastrukturę w zabytkowym zespole pałacowym m.in. teatr, sala baletowa, cztery studio taneczne, galeria, park, hotel, gabinet fizjoterapii oraz pub.

 

Koszt uczestnictwa

10 dni warsztatów – 1190 PLN

z uwzględnieniem noclegów i obiadów – 1420 PLN

 

Więcej szczegółów na stronie www.lsa.zespolslask.eu

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 czerwca 2014 roku.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Koszęcin: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny , ul. Zamkowa 3

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close